Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox 57

Tak co? Přešli jste?

Já se toho dlouhou dobu obával. Před pár dny jsem si nainstaloval portable developer's verzi a byl jsem velmi překvapen rychlostí FF. Je pravda, že některá rozšíření mi chybí, ale žádné z toho není kritické.

Blokátory reklam, Ghostery, Stylish, Screengrab, translátor a Software602 plugin na formuláře funguje.

Trochu mi schází pořádný downloader se statusbarem (Download Manager S3), který ukazoval okamžitou rychlost stahování jednotlivých souborů. Kdyby byl dole plný statusbar, nevadilo by mi (měl jsem na něm vpravo dole ikony addonů). Kupodivu mi nakonec nechybí Classic theme restorer. Akorát taby jsou nad adresním řádkem, snad si zvyknu.

Dnes jsem aktualizoval esr 52 na 57. A určitě u toho zůstanu, ta rychlost je velmi příjemná.

Prosim te a ESR 52 uz teda skoncilo nebo kdy vyjde posledni bezpecnostni update?

Jinak prave bych rad Firefox zakonzervoval na poslednim updatu pro ESR 52, ted je myslim 52.0.4. Prechazet na 57 neminim.

Ono teda Firefox uz je pro me jen zalozni prohlizec, se kterym nelezu na nic neznameho. Jinak jsem presel na Vivaldi a nemuzu si stezovat. Vsem nespokojencum Firefoxu doporucuju.

---

Karel: Firefox 1 jsem nepouzival, protoze jeste fungovala predesla Mozilla Suite, potom jsem presel rovnou na Firefox 2. Vzhledem k pomerne slusne nahrade v podobe Vivaldi ale konce klasickeho Firefoxu nelituju, jejich problem.

Tak s 52.5.0 (64bit) esr malej problém když něco píšu tak se stane že písmena mě naskočí zabržděně po pár sekundách prostě jako by to reagovalo na myš i klávesnici opožděně,chvilku to jede normálně a pak se to drbe takže definitivně taky konečná s FF a jedu na Pale Moonu.....

Ja dneska updatla na pracovnim pocitaci. Na domacim mam jeste porad 46 :D
Kazdopadne.. 57 bude ok, az prijdu na to, jak dostat panely pod adresni a zalozkovy radek. A pokud mi nezablokuje moje oblibene doplnky. Takze si musim jeste pozjistovat, co a jak - pak si to mozna nahodim i na svuj notas :)

edit: je to paradoxni a divny, ale v chrome (ktery pouzivam taky) mi panely nahore nevadi.. ve FF mi vadi strasne.

Mám obavu, že tohle šíbrování s elementy nahoru-dolů už nebude možné. Proto taky skončil Classic Theme Restorer.

Já měl s FF57 hrůzu snad rok dopředu, možná víc - a sám se divím, jak rychle mě obavy opustily. Vedle FF mám PaleMoon, ale neběží mi v něm vše tak, jak bych chtěl.

Ještě jsem v onom *css zakázal řádek, který vrací "rozestupy ikon" na liště pod adresním řádkem do verze 56 s Classic Theme Restorer. Do toho layoutu 57 mi více sedí větší mezery.

Tedy takto:

/* @import url(./css/buttons/buttons_on_bookmarks_toolbar_old_size_and_appearance.css); */

Já změnil (už snad před rokem) min na 100px a max na 101px a vůbec se to neprojevilo. Stále se natahují jako gumové. Víc mi ale vadí, že když je panelů hodně, neskočí to na další řádek (jako s doplňkem TabMixPlus), ale musí se klikat jako u blbých na posun.

Výchozí min. (browser.tabs.tabMinWidth) bylo 76, což bylo na můj vkus příliš málo. Změnil jsem na 110 a tak mi to vyhovuje.
Výchozí max. (browser.tabs.tabClipWidth) bylo 140 a to jsem změnil na 210.
Když je panelů více, zmenší se na mi vyhovující velikost. Ty dva řádky bych ale asi taky bral (nemám s tím ovšem zkušenost).

Používáte někdo gesta myší? Zkusil jsem snad všechny doplňky do FF 57 na gesta myší, ale ani jeden neumí to, co uměl ten předchozí (zapomněl jsem název). Potřebuji, aby pravým klikem a pohybem dolů otevřel buď novej tab, nebo odkaz. Všechny stávající doplňky umí buď jedno, nebo druhý, ale neumí to zkombinovat dohromady. Stejně tak nezle zavřít libovolný tab, zavírá to jen webový stránky. Okno s nastavením to zavřít neumí. Uměla to stará Opera, novej FF toho není schopen. Asi taky budu hledat novej prohlížeč.

I ten jsem zkoušel, nevyhovuje. Neumí otevřít novej tab, nebo odkaz v novým tabu stejným gestem (dolů). Buď jedno, nebo druhý, a když už to umí, tak to nezavře některý okna (okno nastavení, nebo úvodní obrazovku, pokud je ta otevřena vícekrát).
Přešel jsem na Vivaldi, ten funguje jak stará Opera a je tam vše tak, jak jsem to míval rád.

Ještě jedna oprava k tomu nasazení vlastního CSS (adresář chrome v profilu FF):

V souboru userContent.css zakázat řádek s úpravou about:preferences, tedy změnit na:

/* @import url(./css/aboutpreferences/preferences_alternative_appearance.css); */

V případě ponechání chybí některé popisné řádky v nastvení FF (Nástroje - Možnosti). Zjistil jsem to tak, že jsem (thread o chybě videa ve FF57) nenašel text "Výkon", související s možností zrušení HW akcelerace. Je také možno si hrát s preferences_alternative_appearance.css, ale to mi přijde zbytečné..

No u FF jsem si zvyknul na ledacos třeba mě to nenašlo stránku CZC a prostě sem se tam pár minut nedostal nedůvěryhodná stránka nebo co to tam ukazovalo,jenže časem to tak nějak přestalo samo po několika aktualizacích,teď mě pro změnu dělá bordel Seznam že to hází server nenalezen,jenže to není FF dělá to i na Google a na druhým Pc.:-)

Pod FF ESR mě nefungovala klávesnice jam měla zabržděně se mě objevovali písmenka na monitoru tak jsem musel dát novej FF,ono náhrady mě nepadli do oka každá měla nějaký mínus a takovej Pale Moon co byl jako OK je otázka jak dlouho pojede když starej FF skončil co jsem pročítal tak fora,to platí i o ESR FF.