Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní notebook

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co si myslíte o tomto notebooku produkt a jestli se vyplatí si připlatit za SSD 1 000 Kč, popřípadě jestli je nějaký lepší notebook za tuto cenu.
Předem děkuji.

Před necelým rokem jsem koupil Acer VX 15 se stejnými parametry. V německu jsem za něj dal v přepočtu 16 tisíc a jsem s ním velmi spokojený. Takže se mi ten Dell " i když je to prestižnější značka" zdá hodně předražený. Jinak jestli to chceš jako herní notebook, tak GeForce GTX 1050 ani před rokem nezvládala všechny nové hry na full HD.

Asi si nesledoval poslední události, ale mobilní verze nových grafických karet geforce jsou výkonnostně srovnatelné s desktopovýma, v některých případech dokonce grafické karty v notebooku běží na vyšší frekvenci. Tím nechci tvrdit, že by byly ve hrách lepší, už díky horšímu chlazení to je asi nereálné, ale normální člověk bez 3D marku si výkonnostních rozdílů nevšimne.

Bohuzel se trochu mylis.

Jeste v minule generaci napriklad notebookova GTX960M nemela s desktopovou GTX960 nic spolecneho a byla na urovni GT930, podobne to bylo s dalsima notebookovyma grafikama.

To se zmenilo a NVidia dava do notebooku stejne grafiky jako mas v desktopu. Takze treba GTX1050 se parametrama respektive tim co fyzicky obsahuje rovna v notebooku i v desktopu.

Nicmene a zde te musim opravit, preci musis chapat, ze to mnozstvi vyzareneho tepla a spotreby energie by bylo v notebooku nemozne se s tim vyporadat. Proto maji notebookove verze grafik nastavene nizsi frekvence pri kterych vyzaruji mene tepla, maji nizsi spotrebu, ale take nizsi vykon.

Uz to teda neni tak, ze by to byly uplne rozdilne grafiky, ale stale maji mene vykonu nez jejich dospeli desktopovy bratricci.

Vsimni si, ze v testech je desktop karta oznacena jako GTX1050, zatimco oznaceni notebookove verze je GTX1050 (laptop) nebo (notebook).

Ahoj,

je to docela problem.

Takze ted vybiram herni notebook do 30K, akorat mam pozadavek na 17" displej

displej 17″
i5-7300HQ
GTX 1050Ti 4GB nebo GTX1060 (notebook)
HDD 1TB 7200ot.
volitelne SSD 256GB ale na SSD netrvam, nicmene aby bylo mozno dodat pozdeji.
8GB RAM
bez OS (koupim levnou sedivku Win10), netrvam na tom, ale OS ty notebooky prodrazuje a ja jsem s financema na stire.
cena okolo 30.000Kc

Bohuzel nenachazim.

U tveho vybraneho notasu Dell vidim dva problemy. Pouze SSD 256GB je malo, na to das OS + 2 hry a koncis. Uz ti tu rekli i o problemu s hrama a GTX 1050, na fullHD je potreba alespon GTX 1050Ti 4GB.

Všem moc děkuji za rady a nevíte někdo o dobrém herním notebooku do 25K, který by utáhl nějaké novější hry, alespoň na střední detaily ?? Kdyby cena byla nižší, tak bych se vůbec nezlobil ;)

Vyloucime-li GTX1050 jako nedostatecnou grafiku, tak jedine takto nejlevneji:

https://www.czc.cz/acer-aspire-7-kovovy-a717-71g-56w7-cerna/215572/produkt

Ja Acer nemam rad, ale trochu o nem uvazuju, nevim no.

Pak uz holt v nekterych hrach Low detail a GTX1050 nejlevneji asi takto

https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-51-569y-cerna/220487/produkt

Jinak oba maji disky 128GB SSD na operacni system a 1TB HDD 5400ot. na hry a uzivatelska data, ten disk HDD je pomaly, ale lepe znamena o nekolik tisic draz. Vyloucil jsem notebooky s pouze SSD 256GB, protoze malo mista a znamenalo by to investici do dalsiho interniho disku, pokud by sel vlozit nebo do externiho disku. Vyloucil jsem i notebooky s pouze pomalym HDD 5400ot. protoze to je opravdu spatne a vyloucil jsem i notebooky s pomerne dost poruchovym SSHD. Nic jineho mi z toho v rozumne cene nevychazi.

A myslíš, že ten Acer Nitro 5 utáhne třeba PUBG (Player Unknowns Battle Grounds) alespoň na 50 fps na low detaily ?? Potřeboval bych totiž notebook na novější hry, a zároveň do školy na programování atd. (jsem na elektrotechnice, takže Visual Studio, Keil, Eagle).

A GeForce GTX 1050 Ti is the minimum recommendation for the medium preset

https://www.notebookcheck.net/Playerunknown-s-Battlegrounds-Laptop-and-Desktop-Benchmarks.239672.0.html

V podstate tu hru dle toho co pisou a tich benchmarku rozjet lze, ale pokud chces hrat na rozliseni tveho notebooku, tak je minimum GTX1050Ti, tudiz ten Nitro5 budes muset jit na nizsi interpolovane rozliseni a low detaily, tudiz myslim, ze hratelnost nic moc. Ale nejak to rozjedes.

Ja nevim, jak to myslis.

Proste za 24K nesezenes nic lepsiho v notebooku nez grafiku GTX 1050 4GB, to je proste fakt.

V te cene (+-) je nekolik notebooku vcetne toho Dellu, o ktery jsi se zajimal prvne. Take je to moznost, ale je treba si uvedomit, ze 250GB neni moc velky disk a ze se tam vejde jen omezeny pocet her a jinych dat.

Proste zvaz veskere tve preference a podle toho vyber. Nereknu ti ber ten a ten notebook a jiny ne, protoze nevim, co presne potrebujes a ani mi ty notebooky neprosly rukama. Jen jsem v podobne situaci a take vybiram a tudiz jsem ti chtel dat navod, abys to vsechno nemusel zjistovat od zacatku jako ja. Sam asi pujdu do toho 17" za 26K.

Napriklad z notebookcheck.net:

Playerunknown's Battlegrounds (PUBG) 1920x1080 medium
100% GeForce GTX 1050 (Notebook):39 fps
141% GeForce GTX 1050 Ti (Notebook):56 fps
197% GeForce GTX 1060 (Laptop):78 fps
66% GeForce MX150:26 fps

Lidičky potřeboval bych poslední radu, po pečlivém zkoumání a bádání jsem přišel na tyto notebooky, zdají se mi dobré, takže bych se chtěl zeptat, který z nich je lepší a jestli se vyplatí připlatit si za i-7 a GTX-1050 Ti, popřípadě jestli někdo má s těmito notebooky zkušenosti.
Předem děkuji.

Take se dotazi. Ve vyberu uvedenem VůbecNevim je tento parametr pro disky:

Lenovo: M.2 PCIe/AHCI (slot)

HP: M.2 PCIe/NVMe (slot)

Jaky je mezitim rozdil?

---

Jinak podle me se i7-HQ nevyplati, na hry a bezne programy ke grafice GTX1050(Ti) staci i5-HQ.

Naopak ja bych chtel GTX1050Ti, protoze proste je minimalne o 15% vykonejsi, v nekterych hrach to bude znat jeste vic. Jenze zase kdyz porovnam ty dve Lenova vedle sebe, tak +4000 za trochu lepsi grafiku je fakt hodne.

Taky jsem koukal jaký je rozdíl mezi ASCI a NVMe. Moc jsem toho nenašel, ale NVMe je novější, tudíž by mělo být rychlejší, ale teď nevím jestli se vyplatí investovat do toho HP, nebo by stačilo to Lenovo. Přece jenom 3 tisíce jsou taky celkem dost.