Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní notebook

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co si myslíte o tomto notebooku produkt a jestli se vyplatí si připlatit za SSD 1 000 Kč, popřípadě jestli je nějaký lepší notebook za tuto cenu.
Předem děkuji.

Všem moc děkuji za rady a nevíte někdo o dobrém herním notebooku do 25K, který by utáhl nějaké novější hry, alespoň na střední detaily ?? Kdyby cena byla nižší, tak bych se vůbec nezlobil ;)

Vyloucime-li GTX1050 jako nedostatecnou grafiku, tak jedine takto nejlevneji:

https://www.czc.cz/acer-aspire-7-kovovy-a717-71g-56w7-cerna/215572/produkt

Ja Acer nemam rad, ale trochu o nem uvazuju, nevim no.

Pak uz holt v nekterych hrach Low detail a GTX1050 nejlevneji asi takto

https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-51-569y-cerna/220487/produkt

Jinak oba maji disky 128GB SSD na operacni system a 1TB HDD 5400ot. na hry a uzivatelska data, ten disk HDD je pomaly, ale lepe znamena o nekolik tisic draz. Vyloucil jsem notebooky s pouze SSD 256GB, protoze malo mista a znamenalo by to investici do dalsiho interniho disku, pokud by sel vlozit nebo do externiho disku. Vyloucil jsem i notebooky s pouze pomalym HDD 5400ot. protoze to je opravdu spatne a vyloucil jsem i notebooky s pomerne dost poruchovym SSHD. Nic jineho mi z toho v rozumne cene nevychazi.

A myslíš, že ten Acer Nitro 5 utáhne třeba PUBG (Player Unknowns Battle Grounds) alespoň na 50 fps na low detaily ?? Potřeboval bych totiž notebook na novější hry, a zároveň do školy na programování atd. (jsem na elektrotechnice, takže Visual Studio, Keil, Eagle).

A GeForce GTX 1050 Ti is the minimum recommendation for the medium preset

https://www.notebookcheck.net/Playerunknown-s-Battlegrounds-Laptop-and-Desktop-Benchmarks.239672.0.html

V podstate tu hru dle toho co pisou a tich benchmarku rozjet lze, ale pokud chces hrat na rozliseni tveho notebooku, tak je minimum GTX1050Ti, tudiz ten Nitro5 budes muset jit na nizsi interpolovane rozliseni a low detaily, tudiz myslim, ze hratelnost nic moc. Ale nejak to rozjedes.

Ja nevim, jak to myslis.

Proste za 24K nesezenes nic lepsiho v notebooku nez grafiku GTX 1050 4GB, to je proste fakt.

V te cene (+-) je nekolik notebooku vcetne toho Dellu, o ktery jsi se zajimal prvne. Take je to moznost, ale je treba si uvedomit, ze 250GB neni moc velky disk a ze se tam vejde jen omezeny pocet her a jinych dat.

Proste zvaz veskere tve preference a podle toho vyber. Nereknu ti ber ten a ten notebook a jiny ne, protoze nevim, co presne potrebujes a ani mi ty notebooky neprosly rukama. Jen jsem v podobne situaci a take vybiram a tudiz jsem ti chtel dat navod, abys to vsechno nemusel zjistovat od zacatku jako ja. Sam asi pujdu do toho 17" za 26K.

Napriklad z notebookcheck.net:

Playerunknown's Battlegrounds (PUBG) 1920x1080 medium
100% GeForce GTX 1050 (Notebook):39 fps
141% GeForce GTX 1050 Ti (Notebook):56 fps
197% GeForce GTX 1060 (Laptop):78 fps
66% GeForce MX150:26 fps

Lidičky potřeboval bych poslední radu, po pečlivém zkoumání a bádání jsem přišel na tyto notebooky, zdají se mi dobré, takže bych se chtěl zeptat, který z nich je lepší a jestli se vyplatí připlatit si za i-7 a GTX-1050 Ti, popřípadě jestli někdo má s těmito notebooky zkušenosti.
Předem děkuji.

Take se dotazi. Ve vyberu uvedenem VůbecNevim je tento parametr pro disky:

Lenovo: M.2 PCIe/AHCI (slot)

HP: M.2 PCIe/NVMe (slot)

Jaky je mezitim rozdil?

---

Jinak podle me se i7-HQ nevyplati, na hry a bezne programy ke grafice GTX1050(Ti) staci i5-HQ.

Naopak ja bych chtel GTX1050Ti, protoze proste je minimalne o 15% vykonejsi, v nekterych hrach to bude znat jeste vic. Jenze zase kdyz porovnam ty dve Lenova vedle sebe, tak +4000 za trochu lepsi grafiku je fakt hodne.

Taky jsem koukal jaký je rozdíl mezi ASCI a NVMe. Moc jsem toho nenašel, ale NVMe je novější, tudíž by mělo být rychlejší, ale teď nevím jestli se vyplatí investovat do toho HP, nebo by stačilo to Lenovo. Přece jenom 3 tisíce jsou taky celkem dost.