Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou multifunkční tiskárnu?

Zdravím,
dostal jsem úkol, vybrat síťovou multifunkční ČB tiskárnu do kanceláře, bohužel se v nich vůbec nevyznám, takže se radši zeptám. Tiskneme poměrně hodně, min. 100 stránek denně, proto bych byl rád, aby měla levný provoz (výměnu toneru a válce), netiskla výrazně pomalu, měla umět tisknou oboustranně a měla by mít podavač na scanování dokumentů. Také bych potřeboval, aby se scanování dokumentů dalo jednoduše spustit z tiskárny do nějakého síťového zařízení.

Co by jste doporučili? Cena není rozhodující, raději koupím dražší, než abych pak byl nespokojen či mi nějak brzdila v práci.

Díky

Položil bych se na otázku, jestli chcete tisknout a skenovat jen A4 nebo i A3 a jestli stačí tisknout ČB nebo i barevně. A z vlastní zkušenosti doporučuji instalovat i webkameru, když někdo z druhého konce firmy chce tisknout nebo skenovat, aby nepřišel k tiskárně a tam se zrovna tiskly bible pro celé oddělení případně svítila kontrolka že došel papír.

Kdybyste tohle napsal pod můj příspěvek (případně do požadavků přímo v dotazu), třeba bych mohl poradit dál. ;-)
Takhle, 15 let dělám ve firmě, kde ty stroje prodáváme, mám zkušenosti s Brotherem, Canonem, Developem, HP, Konica-Minoltou, Kyocerou, OKI, Triumph Adlerem. Prodáváme domácnostem, firmám, malým obcím i městům, čili předpokládám, že z toho něco vybereme - ale musíte trochu spolupracovat.
Zdůvodním tedy své doporučení z úvodu tématu - to zamýšlené zatížení je poměrně vysoké, čili SOHO segment můžeme rovnou vynechat, je potřeba vybrat robustní stroj. Tím se u řady značek dostáváme někam nad 15 tisíc, s výjimkou Canon i-SENSYS MF411dw za cenu kolem 9 tisíc korun (tedy asi tisíc korun pod první Kyocerou) kde jste s nákladem na stránku 0,42 Kč. Či Brotheru se strojem MFCL6800DW (kolem těch 15 tisíc Kč), leč tam řešíme složitější výpočet nákladů na stránku - nejvýhodnější toner je tam TN-3512 za cenu cca 4500 Kč, s výdrží 12000 stran, tj. 0,375Kč na stránku a musíme ještě připočíst cca 0,16Kč na válec (DR-3400, cena kolem 5000Kč a výdrž 30000 stran). Tedy jsme v cenách deklarovaných výrobcem na 1 stranu na cca 0,53Kč - tedy o 0,2Kč více, než ona první (a provozně dražší) Kyocera, kterou pořídíte levněji, než onoho Brothera. Řešit rozdíl 0,2Kč v nákladech na stránku u stroje na doma, kde vytisknete 100 listů měsíčně, není úplně potřeba, leč u vámi deklarovaného zatížení už létají zajímavé sumy.
Všechny mnou v tomto příspěvku uvedené stroje mají tříletou záruku (proto ani neuvažuji HP, KM, atd. které mají záruku kratší). Ze zkušenosti - záruka je jedním z důležitých aspektů, který je třeba při výběru zohlednit.
Jestli máte další otázky, sem s nimi.

Tak Kyocera M2040dn dorazila, zaboha nemůžu přijít na to, jak efektivně scanovat. Instnul jsem ScanToSMB, v tiskárně jsem zadal počítač, složku, uživ. jméno a heslo, nascanuje mi to jeden dokument a při dalším to chce zadat toto znovu? Co dělám špatně?