Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TP-Link TL-WN722N nelze zprovoznit na novem pc

Zdravím, nedávno jsem si pořídil nový pc, jelikož se v těhle věcech pořádně nevyznám, pořidil jsem si už složenou sestavu (https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox-gtx1080-star-wars-battlefront-ii-edice-d5154294.htm). U předchozího pc jsem se k internetu dostával přes wifi pomocí TP Linku TL-WN722N, ovladač jsem měl z cd a vše fungovalo ok. U nového pc mám problém - zkoušel jsem ovladač nejdriv stahnout na notebooku (http://cz.tp-link.com/download/TL-WN722N.html#Driver) hodit na flashku a nainstalovat na novém pc. Ovladač ale nebyl schopen adaptér najít. Tak jsem vyhrabal starej DVD rom na usb, hodil do něj cd s ovladačem a to prozměnu hází error "The installer can not run on this platform". V normálním HW se vyznám jen hodně slabě, přes sítě vůbec, takže i po hodině hledání na netu ruzných fixů jsem uplně ztracenej. Uníká mi nějaká špatná kompabilita, je potřeba koupit nějaký jiný zařízení nebo je snažší řešení? Předem díky za jakoukoli pomoc.

Instaluju jako správce, ale chyba pořád stejná. Jsem dost daleko od modemu takže adaptér bylo jediný řešení, cca 4-5 let ale fungoval bezvadně, stabilní, žádné výpadky, proto jsem doufal že to budu schopnej řešit takhle i u toho novýho pc, místo toho se tu s tím párám už pár hodin bez výsledku. Je mi hlavně divné že ten ovladač nejde nainstalovat ani přes to CD, proto jsem myslel že to bude problém v kompabilitě mezi tím novým pc a adaptérem. Jak jsem ale psal, tyhle věci mi jdou úplně mimo hlavu.

stáhnout třeba tuto verzi (i pro w10): TL-WN722N(EU_US_ES)_V2_V3_170726_Wins.zip
zip archív musíš samozřejmě předtím rozbalit, což schovávači přípon nevidí.

tplink trochu rozlišuje i hw verze svých adaptérů, ale podrobnosti nepíšeš.
instalačka taky mohla selhat, pokud jsou blbě=vůbec nenainstalované ovladače základní desky.

a stolák se nepřipojuje wifikrámem, to není pařmenské.

Tahle instalačka mi právě hazí ten error že nelze adaptér najít. Rozbaloval jsem už na notebooku.
Vypadá to že tu ty základní ovladače jsou už nainstalové, můžu ty ovladače na diskách co přišli s pc zkusit projet a pak ještě jednou ten ovladač na adaptér, ale moc naděje tomu nedávám.
Vím že ta wifina není ideální ale dům mi moc možností nedával. Pokud to ale nepůjde nebo nebude nějaká jiná rada tady, tak hádám že budu muset koupit nějakej ten 15m lan kabel, provrtat 1-2 zdi a snad to spojim.

instalačka taky mohla selhat, pokud jsou blbě=vůbec nenainstalované ovladače základní desky.

nepíšeš, jak se ta instalace windows na pc vyskytla a jaké ovladače / v jakém pořadí byly instalované.
o hw (základní deska, ze které usb vede) taky nic.

jestli ti vrtání zdí a krimpování kabelu nepřipadá jako dobrá zábava a kabel není kudy vést v lištách, existují i powerline adaptéry - jedním párem se dá obejít několik zdí.

V podstatě mě zaráží,že vůbec nedošlo k nainstalování onoho adaptéru automaticky. Dělal jsem mnoho instalací PC s Win10 a VŽDY byl u TP linku ovladač nalezen již při instalaci operačního systému. Chybu bych hledal buď v ovladačích chipsetu,nebo vůbec v oné verzi OS co tam dal sestavovatel PC. Je možné vyvolat nové spuštění PC z recovery ? Případně nainstalovat OS z jiného zdroje. Zkusil bych i jinou verzi - zkušebně i třeba W7.

u niektorých adaptérov treba najprv nainštalovať ovládač a až potom pripojiť adaptér aby nedochádzalo k tomu,že systém nainštaluje systémový ovládač pre zariadenie,ktoré rozozná systém a potom už korektný ovládač od výrobcu zariadenia nieje možné doinštalovať,je zablokovaný ovládačom,ktorý tam nainštaloval systém,toto sa často stáva u rôznych usb modemov,usb wifi adaptérov,web kamier a podobných zariadení....

Já mám tu samou WiFi kartu. Když jsem dělal upgrade počítače, tak mi taky nešla. Přišel jsem na to, že v USB portech 3.0 a 3.1 nejde. Po zapojení do USB 2.0 se nainstalovala sama. Win 10 64-bit. Zkus taky.