Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CMS: Joomla nebo Drupal?

Mám zaplacen hosting a chystám se na něj nasadit nějaké CMS, ale nemohu se rozhodnout mezi Drupalem a Joomla!. Slyšel jsem, že prý Joomla! nějak zatěžje server či co. Je to u nové verze pravda? Chci se vyvarovat pozdější migraci a proto se ptám. Hledat jsem použil, takovýto dotaz položen nebyl. Prosím pomozte :)

Presne jak pisi predrecnici. Joomla a Drupal jsou uplne nastejno, zalezi na aplikaci, pro kterou to chcete provozovat a na tom, jaky system si osvojite. Kvalitativne neni mezi nimi temer rozdil.

Tak k tomuto ucelu je to uplne jedno :-) Joomla ma vic modulu uz v sobe pri instalaci, do drupalu musim temer vse pridat ( slozite to neni ), zase v drupalu nejsou zadne blbosti navic, co by mohly prekazet. Me prisla joomla trosku intuitivnejsi, ale jsou samozrejme i lide, kteri toto tvrdi o drupalu. Na OpenCBITu ( nevim jestli uz probehl nebo ne, nenasel jsem o tom blizsi informace ) by se mela uskotecnit soutez, kde dva sedmiclene tymy budou mit 24 hodiny na vytvoreni stranek nejakeho neziskoveho projektu. Jeden v joomle, druhy v drupalu. Holt se musis rozhodnout sam. Ja si stahnul oboje, vyzkousel oboje a co mi po desetiminutovem testu prislo privetivejsi, u toho jsem zustal.

Jestli umí Joomla příliš zatěžovat server, tak to Drupal umí taky.
Úryvek z mailu mého poskytovatele webhostingu po žádosti o řešení problému s mým
webem na podvozku CMS Drupal:

Dobry den,

tak chybu jsem Vam nasel.
Podle error logu to vypada, ze Vas system neni schopen pracovat pri omezeni
memory_limit = 16MB.
Zvysil jsem ho tedy na 24 MB a uz to funguje.

Co to je proboha za system, ze sezere tolik pameti?

Nedokážu to nijak odborně okomentovat a nevím, jestli je chyba ve mně, nebo v Drupalu. Jen bych z toho usuzoval, že je skutečně jedno, který CMS použijete. :-)

Úplně stejné dilema jsem řešil před dvěma měsíci. Oba jsem letmo vyzkoušel na lokálu a nakonec jsem sklouznul k Joomle. Důvody nebyly až tak zásadní: Moje chudá angličtina (ta je vlastně zásadní) - u Joomly mi přišla bohatší česká podpora (k Drupalu ale teď vyšla knížka v češtině). Pak bych řekl, že má i lepší podporu na běžném tuzemském hostingu. Co se týče té "zátěže" serveru, tak to je opravdu hodně závislé na konkrétním hostingu. Teď to mám na station.cz a připadá mi to v pohodě, zkušební provoz jsem měl jinde a to bylo výrazně pomalejší i když taky vyhovující. Výběr hostingu je u CMS vůbec dost důležitá a často mi přišlo že i choulostivá záležitost. V diskusích na Joomlaportal je tohle téma věčně žhavé.