Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost stahovani v notebooku je pomala - oproti 200mbps jen 45mbps

AHOJ, tak problém je takový. Dostali jsme 200/20Mb/s internet od UPC. Spolubydlícím internet funguje normálně - na wifi i na kabelu jim jede 200Mbps+-. Mně pouze 45Mbps. Občas mi download jede 16Mbps a upload 20Mbps - to je ještě divnější. Zkoušel jsem už všechno, od reinstalace ovladačů (porod sehnat pro 4 roky starý NB), updatů windows, nastavování v tcp optimizeru, schémat napájení, resetování nastavení sítě (vlastnost win10) i diagnostiky (výsledek diagnostiky je v příloze). Rychlost wifi mi ukazuje 65Mbps. Což se mi na 4 roky starý noťas zdá málo, stejně bych tam čekal aspoň 100Mbps wifi adaptér, takže si myslím, že je to blbost. Mám noťas je Lenovo G770. Napadá mě už jen čistá instalace windows. V příloze je diagnostika sítě. To je snad jediný, co se mi nezdá. Jinak už si myslím, že ta wifi prostě rychleji nepojede :D.

Díky za jakoukoliv radu.
Pic Miloš

pozor na Mbps a MBps
AR9285 je 1streamový, tudíž rychlost linky bude max 150 )Mbps ( a to pro 40MHz dokonce, 72 pro 20MHz.)
Tudíž ty budeš mí reálné maximum takk 10/MB/s při 40MHz, , 6 při 20MHz

mě jde wifi real 20MB/s=160, nutné 40 Mhz dual, při 20MHz to jede 11MBPs (88)

180 Mbps na telefonu skutečná rychlost přenosu? To si děláš srandu? Co to máš za střelu? Já jsem rád za 802.11bg, s max linkovou rychlostí 54Mbps (a už vůbec nehodnotím, že mi je to s archacickým ADSL 8Mbps na nic).
Pokud mobil umí 802.11ac, tak by měl umět 433 Mbps...

Jo a mimochodem Běžně ac.notebooky umí 600- 700 Mbps reálné rychlosti. Apple to uměl už dřív a ještě rychleji, protože do notebooků už v roce 2013 dával 3x3 802.11 wifiny (1300 Mbps teoreticky). Prostě předběhl dobu