Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost stahovani v notebooku je pomala - oproti 200mbps jen 45mbps

AHOJ, tak problém je takový. Dostali jsme 200/20Mb/s internet od UPC. Spolubydlícím internet funguje normálně - na wifi i na kabelu jim jede 200Mbps+-. Mně pouze 45Mbps. Občas mi download jede 16Mbps a upload 20Mbps - to je ještě divnější. Zkoušel jsem už všechno, od reinstalace ovladačů (porod sehnat pro 4 roky starý NB), updatů windows, nastavování v tcp optimizeru, schémat napájení, resetování nastavení sítě (vlastnost win10) i diagnostiky (výsledek diagnostiky je v příloze). Rychlost wifi mi ukazuje 65Mbps. Což se mi na 4 roky starý noťas zdá málo, stejně bych tam čekal aspoň 100Mbps wifi adaptér, takže si myslím, že je to blbost. Mám noťas je Lenovo G770. Napadá mě už jen čistá instalace windows. V příloze je diagnostika sítě. To je snad jediný, co se mi nezdá. Jinak už si myslím, že ta wifi prostě rychleji nepojede :D.

Díky za jakoukoliv radu.
Pic Miloš

No ked mas jednoantenovy wifi router, alebo jedno antenovu wifi kartu v pocitaci, tak to naozaj rychlejsie nepojde. Jedine, ze prepnes sirku kanalu na 40 MHz, co sa v pripade velkeho vyskytu cudzich wifi moc noplaca.

Rychlost wifi mi ukazuje 65Mbps. Což se mi na 4 roky starý noťas zdá málo

to je režim wifikarty a je zcela v pořádku, více z jednoanténové wifi nedostaneš. anebo z 2-anténové wifi, ale je nastaven nižší rozumně chybový režim při slabším signálu.

ale ani náhodou to neznamená přenosovou rychlost, ta je degradovaná útlumem přes zeď a zároveň rušením odraženými signály.
další rušení může pocházet od sousedů na překrývajících se kanálech: podle výpisu se připojuješ na UPC377817C / 11.kanál, má dost odstup od nejbližší sítě Internet_18 na 7.kanálu i od sousedů UPC61A455F na tvém kanálu. graficky je na to normálnější skener. diagnostika mluví o ztrátě 1% paketů, to mi připadá v mezích.

dale z výpisu:

Nalezené problémy
Počítač je pravděpodobně správně nakonfigurován, ale zařízení nebo prostředek (Server DNS) neodpovídá.

asi se jako dns přednastavil router/přeposílač, bůh ví, co od něj ms očekává. kdyby nefungoval, nezobrazovaly by se korektně webové stránky, nebo spíš vůbec nic.
je možné, že máš na prvním místě nastavený nějaký školní dns napevno (který je teď mimo). ale diagnostika se neobtěžuje vypsat konfiguraci: ipconfig -all
dalším znefunkčňovačem dns a zpomalovačem připojení je hloupý agresívní antivir, obvykle se honosí nálepkou "internet security".

Ahoj, děkuji za odpověď, takže wifi spolubydlící pojede 200Mbps a mně 65Mbps jen proto, že můj NB je z roku 2013? Agresivní antivir ani firewall nemám. Mám jen windows defender a win firewall. Jinak DNS jsem sám nezadával a od doby co jsem prováděl čistou instalaci win jsem na školní ani firemní wifi nebyl. Tady je výpis ipconfigu. Nicméně dnes při diagnostice žádný problém s DNS už nebyl (zajímavé...). Každopádně asi to přičítám starému hw mého NB.

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . : home
Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 9C-B7-0D-84-64-8B
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::e94e:f9a6:f710:393e%14(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.129(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : čtvrtek 7. prosince 2017 0:41:21
Lease Expires . . . . . . . . . . : čtvrtek 7. prosince 2017 17:41:21
Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::ae22:5ff:feb2:53e%14
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 144488205
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-21-6F-B2-81-DC-0E-A1-CE-E2-72
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 2001:730:3e92:1000::36
2001:730:3e92:1000::37
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

pozor na Mbps a MBps
AR9285 je 1streamový, tudíž rychlost linky bude max 150 )Mbps ( a to pro 40MHz dokonce, 72 pro 20MHz.)
Tudíž ty budeš mí reálné maximum takk 10/MB/s při 40MHz, , 6 při 20MHz

mě jde wifi real 20MB/s=160, nutné 40 Mhz dual, při 20MHz to jede 11MBPs (88)

180 Mbps na telefonu skutečná rychlost přenosu? To si děláš srandu? Co to máš za střelu? Já jsem rád za 802.11bg, s max linkovou rychlostí 54Mbps (a už vůbec nehodnotím, že mi je to s archacickým ADSL 8Mbps na nic).
Pokud mobil umí 802.11ac, tak by měl umět 433 Mbps...

Jo a mimochodem Běžně ac.notebooky umí 600- 700 Mbps reálné rychlosti. Apple to uměl už dřív a ještě rychleji, protože do notebooků už v roce 2013 dával 3x3 802.11 wifiny (1300 Mbps teoreticky). Prostě předběhl dobu