Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zakázat automatický restart ve Windows 10

Ahoj, neví někdo jak zakázat automatické restartování systému (třeba po update) ve Windows 10 verze 1709? Už mě to fakt nebaví, odejdu na 30 minut a všechno můžu psát znova! V předchozí verzi stačilo v gpedit.msc zakázat restartování pokud je user přihlášený a hotovo. Už mám fakt těch Windows plné zuby, furt něco.. Díky za info, já nic nenašla..

Ked nieco pises tak to ukladaj, hlavne ak niekam odchadzas tak Ctrl-S. Word a spol mavaju default nastavene aj auto save.
Jak zakazat restart na zasnejakejverzii neviem, mam vistu a W8, nepotrebujem hrat s PC tamagotchi10. Ale tusim sa da vypnut cela sluzba update. Kedysi pred par mesiacmi som tu vkladal link o moznostiach v roznych verziach w10 (Home mala tie moznosti najhosie resp. takmer ziadne).

Neviem ale ty o nich vis 50x menej jak ja (ked snivas o tom ze tie tvoje settingy funguju LOL. A po creators update utres hubu. Lebo tamagotchi10 sa pokaka.) Ludia ktori skutocne PC pouzivaju a ne klikaju na nejaky 1 prdlajz jak ty, su z tej sracky10 zufali.

Ked uz to chces normalne riesit tak za prve JE NUTNE si polozit otazku Bol to restart po update alebo vadny PC (reset) alebo creators update alebo co to bolo. Az potom sa to da riesit. Trebars ma vadny PC.
A kludne si klikaj na nesuhlasim ty dement, je to tu zraz debilov jak furt.

Pozri si prehliadac udalosti ze ci tam neni nahodou kernel power event (to by znamenalo ze sa pocitac resetol kvoli hardwarovemu problemu).
Pozri si pripadne vo windows update historiu ze kedy sa naposledy nieco instalovalo ale zhlavy neviem jak tam w10 ma zanamy o poteebnych restratoch (ono sa to aj da odkladat doneviemkedy ale potom raz asi MS restartne vynutene, to vie len MS). Mozno to bude tiez v event viewer.

Taková položka tam není ani jedna, ani si nepamatuji, že by se mi někdy sám od sebe restartoval PC. Naposledy snad někdy ve Windows Vista.
Navíc v inkriminovanou dobu se instalovaly nějaké aktualizace flash. Po spuštění jsem viděla, že to psalo, čekejte na dokončení aktualizací (používám BL, proto jsem to viděla).

Flash je program a teda restartuje kedy chce on, nezavisle na nejakych nastaveniach Windows. Ale mam pocit ze ten flash installer caka na potvrdenie.
Pozri si poriadne ze co je v inkriminovany cas v sekcii system, ci tam neni critical chyba (mohlo to byt aj bsod). Ked uz tam nie je ten kernel power viz obrazok http://smarttechcrew.com/index.php/2017/01/18/5-ways-resolve-kernel-power-41-critical-error/

Máš-li skutečně verzi 1709,tam je několik možností,od pozastavení aktualizací na snad 35 dní a taktéž možnost času výběru restartu. Zrovna teď tam mám - systém čeká na restartování,vyberte čas. Takže nic automatického se nekoná.

'gpedit.msc' a nastaveni uzivatele funguje i ve verzi "1709".
• Pozastavit Update pomoci PowerShell, nebo vyse KOZALK :

REG ADD HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx /f /v DisableGwx /t REG_SZ /d 1

Kde si vyštrachal z babičkinej škatulky pre 1709 tento tvoj kľúč? Jedine by mohol byť priprcnutý ladičkou PowerShell do Registrov, len neviem, či reálne zablokuje záplatovanie na furt.

Keď už, tak už, sa vypne záplatovanie desiny v binárnych hodnotách dword:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\*.*

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU\*.*

Keď už, tak už, sa vypne záplatovanie desiny v binárnych hodnotách dword:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\atd atd

• Ah jo, nic takového v 1709 neexistuje, nevim kde z googlu jsi to okopiroval, ale mimo vlastni DWORD (32-bit) klic -> "NoAutoRebootWithLoggedOnUsers" ktery by musel vytvorit v "AU" a pridelit hodnotu -> "1" s tim vic neudela, protoze tyto polozky neexistuji !!
• Proto jsem uvedl GWX, ktery po spusteni prikazu a verifikaci je klic DGWX pritomen s hodotou 1, nic spolecného s nejakou babickou..
[80627-gwx-png]

GWX kľúč v Registroch, či systémová zložka, zabraňovalo, (ak si ešte spomínaš), aktualizovanie, resp. Inovovanie na diaľku cestou serverov MS prostredníctvom Telemetrie, Appraiser a Ceip z OS W7 na vyššie verzie systémov až po W10.

http://ix.sk/1gNF7

Dotaz znel, aby sa nejako vhodne zakázali mesačné či znenazdajky neplánované záplaty, resp., aby sa zabránil svojvoľný reštart W10 cestou Politiky, Plánovačom úloh prípade Registrami W10.

Pre lamy stále fachčí, resp. funguje klikačka pre všetky Windows verzie a edície od WXP-NT, ktorým je tento fajkací dojčland xindel zn.: xp-antispy v CZ lokalizácii, s možnosťou jednoduchého retronávratu podľa vytvoreného users profilu; http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/ochrana_pocitace/xpantispy/

xp-antispy (ak je *.exe spustený ako Správca) pre W10 1709 x32/x64, zablokuje v Registroch poslušné hlásenie sa na servery MS za účelom sťahovania "tichošlápkovitých" záplat systému na pozadí, bez vedomia a kontroly užívateľom.

Výhodou xp-antispy je, že po retronávrate do východzieho profilu OS, si užívateľ v pohodlí, kľude, sám spustí manuálne vyhľadanie záplat, ktoré si po naťahaní hneď aj nainštaluje. Po tomto úkone záplatovania, prepne xp-antispy do prednastavenéj voľby blokácií a má večný pokoj až do doby, než sa sám z vlastnej vôle rozhodne záplatovať svoj OS.