Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nechce nastartovat

Dobrý den, byl bych moc rád, kdyby mi poradil někdo zkušenější než já. Mám pc sestavu i7 3770k, 16gb ram, 650w zdroj, gforce 660ti. Počítač před nějakou dobou začal zlobit a nechtěl nastartovat na první pokus. Na druhý už se rozjel vpohodě..postupně se to začalo stupňovat a teď se chytne třeba až na 20tý pokus. Upřesním jak se to projevuje: pc se rozjede, větráky se točí, i na grafické kartě ale na monitoru nesvití nic ani bios nenajede. Dále se nespustí usb tzn. Klavesnice ani myš nesvítí. Jak kdyby to nepustilo 5v větev ze zdroje. Síťová karta se taky nerozsvítí. Když se mi podaří pc zapnout vše jede stabilně a bez problémů. Pokud dám pc do stavu spánku (win 7) ..tak z toho se probudí normálně.
Co jsem vyzkoušel:
Odppjit všechny usb
Překontroloval jsem veškeré konektory.
Vyndal grafickou kartu a zkusil tu na desce.
Reset biosu vytáhnutím cmos baterie.
Zkoušel sem i jiný zdroj..bohužel jen 350w.
Odpojit disk a cd romku.
Prohazovat ram (2x 8gb)
Ještě dodám že když vytáhnu obě ramky tak deska dává zvukový signál že ji chybí.
Na pár videí na yt říkali že když deska pozná že ji chybí ram že je deska vpořádku. Nevím jestli je to pravda :)
Pokud by mi někdo poradil budu moc rád.

Podle mě jsi vyzkoušel všechny možnosti, takže to bohužel vypadá na závadu desky. Většinou to bývají kondenzátory.
Kdyby to byl nový PC, tak ti napíšu, ať to vyndáš z bedny a zkusíš zapnout na stole, ale když to dříve fungovalo, tak tohle smysl nemá.

Možná tak ještě zkusit odpojit čelní panel a zapnout PC spojením pinů přímo na desce. Teoreticky se tak může chovat zkratování tlačítka reset.

Není vůbec zač. Víc hlav víc ví a ty jsi zkusil snad všechno. Třeba někoho ještě něco napadne. Mě už nic jiného nenapadá. Snad ještě flashnout jiný BIOS. Buď starší nebo novější. Kdysi jsem tak zprovoznil dvě desky s podobný problémem.
Sice tomu moc nevěřím, ale než tu desku vyhodíš, tak to za pokus stojí.