Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový výkonný PC

Vypadá to, že doba dozrála, budu muset něco pořídit, i když jsem chtěl ještě půl roku, rok počkat. Nemůžu si dovolit v lednu nějaký náhlý výpadek (sice máme těch PC více, ale vždy je to krizovka).

Tichý, dobře chlazený, výkonný, s dostatkem TB. Nechci do něj minimálně 3-4 roky hrábnout.

Vycházeje z návrhu M-Pola (bez disků a skříně) jsem sesmolil toto:
https://www.czc.cz/dodlur16i8h8p974hh65sqc546/seznam

Bude se to skládat u CZC, musím to tedy mít jen z komponent od nich.

V seznamu je vše dostupné, kromě toho chladiče CPU, zkuste mi případně najít nějaký jiný, tichý, vhodný (a aby byl skladem) - zavolám tam v pondělí, zda jsou schopni ten chladič sehnat, když na jiných pobočkách je…

Na SSD bude jen OS + základní programy (+ případně virtuální PC, Virtualbox max 10GB, ale to ještě nevím, kam to dám), počítám, že těch 250 by mělo stačit. 4TB disk bude na data a hry, 2TB na zálohy a skladiště.

Mrkněte se na to, pochvalte nebo navrhněte změny. Díky

• Ty kraso ! :-D :-D
* Ty bedny te musi drse ocesat repu jak tomu pustis !! Cesky rozhlas hadra (PS: To modre podsviceni se mi libi, docela v poho takle decente jenom).
(Exituji i prosklené PC supliky, jakoze zabudovany primo vestole, by to nemuselo vypadat spatne v takové kombinaci tak jak to mas, jinak tam ten PC "Big-macek" svou velikosti i pasuje.).

• Myslis ze bys o okazazal slozit ? :-) : http://acidcow.com/pics/24101-incredible-custom-built-computer-desk-mod-68-pics.html

[80948-suplik-png]

• Myslis ze bys sis na to troufl ? Myslis ze bys to okazazal slozit viz *POSTUP ? :-)
* Ja asi, no, asi né. Neco malo sem s hlinikem, plech delal treba u tuningu, ale takovej projekt bych asi nedal.

*Postup : http://acidcow.com/pics/24101-incredible-custom-built-computer-desk-mod-68-pics.html
* Myslim mimo WatreCooling nebo montovani toho PC, jen zaklad, ten stul/support.

No nedíval jsem se tam (na druhou), prostě jsem z té "hlavní strany" SSD neviděl. Vlastně jsem ani netušil, že existuje "jinak vypadající SSD". A tak jsem si myslel, že bude vzadu, podle manuálu ke skříni.

Dnes jsem to tedy znova otevřel. A opravdu, je to tam nad grafikou, pod chladičem CPU. Kdybych přesně nevěděl, co hledat, na 100% bych si myslel, že je to součást motherboardu, nějaký eprom.

[81056-p1080076-jpg]

Ano, hardwaru nerozumím :-)
Mea culpa.

Presne tak, kterej blb to vymyslel?

Normalne pres 2,5-3,5 redukci do klece, pokud tam nema moznost dat 2,5 jinak nez ho utesnit na zadech.

A pak bych se chtel zeptat na ten ventilator nad pametma, predpokladam, ze je vyfukovaci smerem ven? Nebude krast chladny vzduch pro procesor? - Ja mam teda vyfukovaci ventilator dozadu a nad procesorem nahore vzadu, ale ten se toci velmi malo, jen aby se zezhora neprasilo. Taky tam mam prostor na dva ventilatory, ale ten vic vepredu mam zadelany plexi taky kvuli prachu.

Tak hladka ta plocha neni, jsou tam vzduchove mezery a nikdy ten disk nebude mit nizsi teplotu nez kdyby byl vepredu jako klasika ofukovan prednim ventilatorem. Jenze to je prense ono, vyrobce skrine vymysli nejakou cool hovadinu, lidi se tim zacnou ridit. Presne to L-Core vystihl "praci nejsou ve Fractalu takovi pitomci". Nasledne se SSD predcasne odtavi a odejde a uzivatel rve, ze je SSD k hovnu, ze nic nevydrzi.

Mám tiež Fractal R5 a SSD MX200- 500GB som mal umiestnený vzadu, teplota bola okolo 40°C,niekedy aj viac, čo nie je relatívne veľa - operačná teplota pre tento disk je 0-70°C, podľa dokumentácie. Preložil som ho dopredu, pred vetrák, a teplota klesla na 25°C .