Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový výkonný PC

Vypadá to, že doba dozrála, budu muset něco pořídit, i když jsem chtěl ještě půl roku, rok počkat. Nemůžu si dovolit v lednu nějaký náhlý výpadek (sice máme těch PC více, ale vždy je to krizovka).

Tichý, dobře chlazený, výkonný, s dostatkem TB. Nechci do něj minimálně 3-4 roky hrábnout.

Vycházeje z návrhu M-Pola (bez disků a skříně) jsem sesmolil toto:
https://www.czc.cz/dodlur16i8h8p974hh65sqc546/seznam

Bude se to skládat u CZC, musím to tedy mít jen z komponent od nich.

V seznamu je vše dostupné, kromě toho chladiče CPU, zkuste mi případně najít nějaký jiný, tichý, vhodný (a aby byl skladem) - zavolám tam v pondělí, zda jsou schopni ten chladič sehnat, když na jiných pobočkách je…

Na SSD bude jen OS + základní programy (+ případně virtuální PC, Virtualbox max 10GB, ale to ještě nevím, kam to dám), počítám, že těch 250 by mělo stačit. 4TB disk bude na data a hry, 2TB na zálohy a skladiště.

Mrkněte se na to, pochvalte nebo navrhněte změny. Díky

No nedíval jsem se tam (na druhou), prostě jsem z té "hlavní strany" SSD neviděl. Vlastně jsem ani netušil, že existuje "jinak vypadající SSD". A tak jsem si myslel, že bude vzadu, podle manuálu ke skříni.

Dnes jsem to tedy znova otevřel. A opravdu, je to tam nad grafikou, pod chladičem CPU. Kdybych přesně nevěděl, co hledat, na 100% bych si myslel, že je to součást motherboardu, nějaký eprom.

[81056-p1080076-jpg]

Ano, hardwaru nerozumím :-)
Mea culpa.