Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako detekovat pocitacovu siet / umiestnenie PC

Situacia - niekolko PC zapojenych v lokalnej sieti s DSL routrom (=prevadzka). Z jednotlivych PC sa spusta program umietneny na centralnom PC (nas vlastny), ktory pristupuje okrem ineho k internetu a nieco dalej spracuva (web services).

Ak tento program aj s datami prenesiem niekam mimo prevadzku (do inej siete, na iny PC atd.) chcem, aby po spusteni program vedel, ze je niekde inde a nema komunikovat cez net.

Zatial mi napadli len nie moc chybe odolne riesenia, ako napr. vytvorit si v adresari s programom nejaky subor, ktory sa bude kontrolovat a po preneseni programu s datami inam ten subor odmazat (neda sa vylucit, ze niekto to zabudne odmazat). Dalsie nie moc chytre riesenie je spustat preneseny program s prepinacom (neda sa vsak zabranit, aby ho niekto nespustil bez prepinaca). IP adresy od net providera su aj dynamicke, takze naviazat to na verejnu IP nemozem.

Poziadavka je, aby sa to nastavilo len na jednom mieste, teda bud na centralnom PC s programom/datami alebo priamo v konfiguracii programu.

Verim, ze vas napadne aj nejake lepsie riesenie.

v lokalnej sieti s DSL routrom
naviazat to na verejnu IP nemozem

v lokální síti si přece určuješ nastavení za routerem sám.
v té jediné správné síti můžeš na tom routeru rezervovat podle mac adresy síťovky konkrétní ip adresu (třeba 10.0.0.234). nikde jinde taková rezervace nebude a dostaneš jinou ip - to můžeš použít jako test.

druhá možnost: ten router by mohl mít nastavené nějaké domain name, které je jinak k ničemu, a přes dhcp ho bude posílat klientům v síti.
v jiné síti se zas nic takového nevyčte.

Diky za reakciu.
No, k routru prístup nemam. Navyše routre sú všade iné, a tiež nie každý router patrí prevádzke, niekde router patrí prenajimatelovi priestorov.

Este pre objasnenie, program sa spusta na kazdom pc v LAN na prevádzke. Lokálne IP sa tiež nedaju použiť, môžu byt rovnaké na prevádzke aj na pc kam sa to prenesie.

sa spusta program umietneny na centralnom PC (nas vlastny)

aha, četl jsem nepozorně. měl jsem za to, že jde o přenesení samotného pc jinam.

potom to udělat tím záznamem jak jsi psal:
originální instalace si při prvním nastavení poznačí do svého adresáře/registrů třeba název compname a nejbližší adresu/server z cesty na net (z výpisu tracert).
po přenesení instalace jinam to nebude souhlasit a připojení se přeskočí.