Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtualbox: na SSD nebo HDD?

Na SSD s W10 budu instalovat Virtualbox (kvůli provozu virtuálního stroje s XP). Kam ale dát vlastní virtuální stroj, o velikosti až 10GB?

Pokud by byl na SSD, nebude se těch 10GB při provozu virt. XP (práci v XP) pořád přepisovat? I když jde v rámci virt. XP třeba o změnu malého souboru, navenek (z hlediska SSD) jde o změnu jednoho velkého, o velikostí x gigabajtů. Souboru s celým XP.

Nebo raději pro klid duše ty obrazy hodit na HDD, obzvláště když na rychlosti oněch XP nezáleží?. Co v nich potřebuji dělat, běží naprosto vyhovujícím způsobem i na mnohem HW slabších strojích. Že se XP místo 2 vteřin spustí za 12, to mi žíly opravdu trhat nebude.

Přikláním se k té HDD verzi. Pokud by ale ten obraz OS fungoval jinak než si myslím (že se pořád nepřepisují gigabajty), klidně bych to nechal na SSD. Vlastně netuším, zda ten virtuální OS "beží" vůbec na disku, jestli se tak neděje pouze v RAMce. A zda se na fyzický disk neukládá až při zavření virt. OS. A při tom netuším, zda by se přepisoval celý soubor - tedy pokud bych například denně 10x spustit OS z 5GB obrazu, zda by se nakonec nezapsalo 50GB dat… to by mi jednoznačně vadilo, SSD by se rychle "opotřebovalo".
Změna předmětu, původně: Virtualbox: na SSD nebo HD? (L-Core)

Marně přemýšlím, jestli si děláš kozy, nebo ne. Skutečné ukládání na fyzický disk má přece na starosti VirtualBox a ne virtuální operační systém, ve tvém případě WinXP. Nebo si doopravdy myslíš, že ve VirtualBoxu nemůžeš mít např. MS-DOS, protože nezná NTFS?

Nedělám, jen jsem asi moc nepřemýšlel :-[

Moje první SSD a tak se o ně tak trochu bojím, hlavně na základě dřívějších informací o tom, že moc nevydrží. To poslední co bych chtěl je, aby "mou vinou" (nevhodným používáním) odešlo dříve, než je zdrávo. Jasně, používám vícenásobné zálohování, ale je to každopádně otrava. I když budu mít obraz céčka, při jeho obnově je to vždy dost práce navíc (aktualizace, nové programy/hry, rozchození softu, jehož licence se obnovou mirroru ztratí..).

PC není jen na běžnou kancelářskou práci či internet, ale i na hry (spousty her), zpracování fullHD homevidea a fotek, poběží většinou od rána do večera a furt se na něm cosi děje. Prostě opravdu intenzivní využití. Denně, 365 dní v roce.

No notebooku mam jen SSD a na něm Virtual Box a v současné době už "jen" 2 hodně využívané virtuální stroje.
Nebude to vadit. Ten SSD disk toho má za sebou docela dost. SSD Life ukazuje 38 595 hodin (4 roky 4 měsíce) provozu, přečteno 36 TB, zapsáno 40 TB a stav 95%.
Fakt se nemusíš bát SSD disk normálně používat a při tom jej vůbec nešetřit. "Neopotřebuje" se.

Souhlasim s touhle odpovedi, ale na druhou stranu ta virtualka bezi v pameti a virtualbox zapisuje na disk pouze zmeny, v podstate je jedno, jestli to bude mit na HDD nebo SSD, z HDD to bude akorat pomaleji "bootovat" (nacitat ty XP).

---

Provokace: L-Core setri si misto na SSD na hry, virtualku dej klidne na HDD. :-)

SSD Life

jsem nikdy neviděl. Těch 95% značí předpokládám, že "ubylo 5%", ne že je "95% fuč".

:?: Zaráží mě ty údaje o zápisu/čtení; měl jsem za to, že čtení musí být násobně více… ale ty tam máš asi i data a operativní zálohy/kopie. Na čistě systémovém disku ten poměr (předpokládám) vypadá úplně jinak.

Nakonec dám na redmarxe, ten delší boot XP opravdu vydržím (ušetřím 10GB). A ve Firefoxu snížím to zapisování do cache, jak se tu nedávno řešilo na jednou za hodinu. Že ztratím otevřené záložky mi vůbec nevadí, málokdy jich mám otevřeno více jak jednu, dvě, tři.

Swap a hyberfile hostitelských W10 se 16GB RAM (nevím, jak se to ve W10 jmenuje) řešit jak? Swap nechat velikost nastavit systémem nebo omezit? Hibernaci a režim spánku nemíním používat, nemám pro to žádný důvod, ranní plnohodnotný boot mi nevadí a když jdu pryč, prostě PC vypínám.

A co indexace? Na céčku (SSD) nebudou data.

Swap neresim, davat swap na HDD mi prijde divne, pokud uz se ma pouzit, coz se pri 16GB RAM moc ocekavat neda, tak at je na SSD a je to rychlejsi. Takze swap bych nechal na systemu. Ja mam ale 8GB RAM, nevim, jestli pri 16GB mozna nestoji za to zkusit vypnout. Ale nekdy s tim muze byt problem.

Hyberfile nepouzivam, myslim, ze je to vypnuty a netvori se.

Indexaci mam vypnutou vsude, na SSD zcela jiste vypnout.