Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odebraly se mi práva ke složce

Zdravím,
vím, zní to divně (a můj děda říkával "sama se ani košile neposere") nicméně sami od sebe se mi odebrali práva k složce 'Dokumenty'. Ostatní složky a disky jsou naprosto v pohodě, jen Dokumenty mám jen pro čtení. Na PC jsem jen já, můj Microsoft účet jan.vozabal@outlook je i administrátorem.
Jediné, s čím to bude souviset je, že jsem vytvářel 'domácí skupinu' aby v síti měli počítače navzájem do sebe přístup. A od té doby mám ta práva rozhašená.
Prosím o nějaké tipy na řešení.
Díky a vše nej do roku 2018! ;-)

BTW. nevím, kdo/co je ten Home User co je vidět na přiloženém screenu - dá se do něj nějak přihlásit? On práva ke složce má.

ten jejda nemá na pc svůj lokální účet? profil typicky v adresáři c:\users\jejda
samo by ho mohl dokumentům vpravo přidat a navíc ho nastavit jako vlastníka. (na nějaké m$ účty nevěřím)

pro přesnost: na screenech není žádný uživatel "home user", ale skupina "home users". skupina jde rozkliknout a zjistit, co je jejím členem, viz:

lusrmgr.msc

k "všichni všude" se neplánuju vyjadřovat, to se může týkat jen datových adresářů/složek s filmy, hudbou ... ale nikde jinde.

edit:

můj učet nemá v této složce ani právo ani měnit práva

v tom pc není žádný lokální administrator?

net users

mě by nikdy v životě nenapadlo v síti používat homogroup s anonymním přístupem a nikdy bych nechtěl být odkázaný na cloudový účet ms.
tvůj stav je pro mě nepochopitelné scifi.

čekal jsem na nějaké zmapování stavu - jaký lokální účet na tom pc vlastně existuje. obsah skupin "administrators", "users" a "home users" se dá zjistit jejich rozkliknutím.

administrator není běžný účet pro home verze windows, ale dá se povolit a použít v nouzovém režimu, pokud na tom pc neexistuje jiný admin.
podle mě je nepoužitelné, aby na pc nebyl nějaký servisní admoš, když ověření přes m$ účet z nějakého důvodu selže.
pro nenouzový režim stačí vytvořit třeba "admin" - musí být správce, po opravách ho lze deaktivovat.

jestli ani nejde zjistit vlastníka dokumentů - https://pc.poradna.net/file/view/23763-jf03bm-000904-png - pak začít právě funkčním lokálním admošem.
nevím proč po aktivaci domácí skupiny došlo k odebrání práv tvému běžnému účtu.
ostatně oba adresáře (pictures,documents) nejsou v pořádku - pro nahoře vybrané uživatele se dole neukazují žádná přidělená práva.

při založení nového pracovního účtu potřebuješ znovu vytvořit uživatelská nastavení v aplikacích a přihlášení+hesla v prohlížečích. proto je lepší současný stav jen opravit.

jestli používáš domácí skupinu i na jiných pc, můžeš porovnat nastavení.

tak nakonec se mi povedlo následující:
1) skupině Home Users jsem rozšířil práva ke složce (nevím, proč mi konkrétně tohle šlo udělat a nic jiného ne)
2) poté, co měla Home Users všechna práva, umožnilo mi to přidat dalšího uživatele, tudíž jsem přidal svůj účet
3) tomu jsem pak povolil všechna oprávnění a skupině Home Users sem zase vrátil jen Čtení

díky všem za tipy, byl jsem z toho dost nesvůj ;-)

jen se chci optat jak bych to měl mít tedy správně nastavené, možná že to je opravdu scifi, jak říká brtník. Tu je screen současného stavu, jaký mám učet a ta domácí skupina