Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi nestabilný ping

Asi rok mám problém s pingom, dam pingovať 8.8.8.8 a výsledok je väčšinou od 20-100 a zrazu asi každých 10 sec. 1000ms alebo 700ms proste obrovské lagy... hrám napr hizi a niekedy ma to portné aj 10 krát po sebe do zadu a v podstaťe ako keby som sa vôbec nehýbal... v cmd to vyzerá asi takto 33ms 41ms 56ms 987ms 21ms 632ms 72ms 86ms 43ms 34ms 46ms 1189ms atd.... inter. poskytovaťel tvrdí že ping na mna je u neho v pohode

je dost podstatné, jestli sedíš ve svém doupěti, chytáš poškozený wifisignál přes zeď, ten mohou navíc rušit sousedi.
takže popsat své připojení, taky otestovat své připojení přes kabel k routeru, v případě wifi oskenovat své okolí.

1. problém může být v té "anténě" na střeše: kvalita signálu, stínění nějakou překážkou, rušení jiným spojem...
zapojit notebuk místo routeru v přízemí, jestli se připojí na internet, tam zkusit ping.

2. jestli nejsi v přízemí, pak je otázka, jestli jde v obou patrech o stejnou fázi. po jiné fázi je dosah špatný.
pro jistotu to chce ověřit ping i za přízemním routerem, ještě před powerline adaptéry.

Bývam v dome..... poskytovateľ s tebou asi podpísal nejakú zmluvu o pripojení. A ak je to seriózny poskytovateľ, tak v zmluve budú uvedené i údaje pre pripojenie, ktoré sú potrebné pre nastavenie buď karty v NB, alebo prístupu pre ten router - bez týchto údajom by to nefungovalo. Je to základná konfigurácia pre prístup a pripojenie na trase klient (užívateľ) - poskytovateľ. Alebo keď majú svoju vlastnú web stránku - môžeš to skúsiť na ich stránku.
Prípadne v cmd zadaz tracert 8.8.8.8 a vypíše ti všetky body, kadiaľ to prechádza od NB až do Google DNS - a hneď zistíš, kde to hapruje, zistíš i IP adresu routeru a hneď poskytovateľa.