Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tiskárna canon

Dobrý den potřeboval bych poradit při připojení tiskárny se mi ve správci zařízení oběvuje neznáme zařízení usb (požadavek popisovače zařízení selhal) zkouším přeinstalovat ovladače tiskárny ale když nainstaluju ovladač mám vybrat port tiskárny kde je připojená jak zjistím v počítači v jakém portu je tiskárna připojená
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Super. Tak to se instalujte tak, že se bez připojené tiskárny spustí instalace ovladače, ovladač asi ve třetím kroku napíše, že máte tiskárnu připojit, vy ji připojíte a instalace se dokončí.
Pokud se to udělá obráceně, tak se tiskárna nenainstaluje, je potřeba ji nechat připojenou, odebrat ji ve Správci zařízení, poté odpojit a spustit instalaci ovladače, viz. řádek 1 této mé odpovědi.

Použití postupu, že tam bez rozmýšlení připojíš tiskárnu k počítaři vede jen k problémům, zvlášť u multifunkcí.
V poslední době se to trochu zlepšilo, ale...

Z webu si stáhni poslední instalační balík pro tvůj operační systém. Odpoj tiskárnu, spusť instalaci a tiskárnu připoj, až tě instalátor vyzve. Z toho balíku instaluj jen to, co má smysl, jinak se ti tam nacpe spousta zbytečného software.

tak jsem vše smazal co bylo k tiskárně tiskárnu odpojil od usb vypnul spustil z cd novou instalaci došlo to do fáze že mám připojit tiskárnu do usb a zapnout jí chvíli se objevilo tiskárna byla rozpoznána počkejte na dokončení instalace a po chvíli napsalo tiskárna nebyla rozpoznána zkontrolujte připojení

Ta tiskárna není nejnovější. Nedávej tam CD k tiskárně, ale stáhni si poslední instalaci z webu výrobce. Nepsal jsem to pro srandu králíkům.

U starších multifunkcí se často stalo, že pokud jsi nedodržel postup - napřed ovladače a až pak připojit tiskárnu, tak to občas bylo i na reinstalaci operačního systému, protože jsi tam tiskárnu prostě nedostal.
Někdy pomohl čistič ovladačů od výrobce, případně vyhledání všeho od Canon, smazání a promazání registrů.