Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může počítač podpálit barák?

Ahoj,

chystám se odjet na dovolenou a během ní bych chtěl mít zaplý počítač bez dozoru. Je zde nějaké riziko, že se v něm něco zkratuje až do plamene? Jediný co mě napadá, že by to začalo jiskřit ve zdroji a jiskry by vylítali pomocí větráčku na koberec.... :beer:

Ano mohol... Inac sa tomu hovori kompulzivna porucha, presvedcit sa o tom mozes lahkym testom: Vyskoc 15x a kric pri tom nieco (co mas rad, napriklad: nudle, nudle...) ak mas nadalej chut kricat, zrus dovolenku (aj tak by ta tam nic dobre necakalo), vypni PC a navstiv lekara (ak ti doporucuje dovolenku never mu, zacni skakat a kricat...)

Ano, moze. Dokonca aj ked je "vyputy" (soft-off). Nielen PC ale aj TV apod. Pravdepodobnost je extremne mala, ale je. Ja mam na predlzovacke k PC vypinac ktory vypinam a ak idem na dlhsiu dobu prec radsej vypnem aj TV z 230V (mechanicky vypinac v TV).

Vyser sa na torrenty, naco ti je tahat tolko blbosti :)

No, MM.., já s tebou souhlasím - až na tu extrémně malou pravděpodobnost. Jsou zdroje, které se provozem ve stand by vyloženě ničí a zadělávají si na diskutovanou poruchu. Většinou před tím začnou natolik blbnout, že jsou vyřazeny, ale pokud jsou dlouhodobě bez dozoru...

Já bych radši vyžral i tu lednici a vypnul bych všechno... Pokud máš mražák nacpanej, tak se zkus s někým domluvit a přeskládej ho k němu... Pokud takovýho známýho nemáš, tak ten okruh, na kterým je ten mražák, bych nechal a zbytek bych vypl...

:beer::beer::beer::puff:

Na chladnicke sa nema co rozzhavit takze od toho problem az tak nehrozi :-) Samozrejme uplne vylucit sa neda nic, hlavne ked nejaky blb zakryje tu zadnu mriezku niecim horlavym.
Teda mohol by sa prehriat kompresor ale na to je tam tusim vzadu pri kompresore tepelna poistka alebo co, cosi tam je ;)

já třeba neumím podojit krávu a zabit a stáhnout králíka

Hm tak to jsme dva:-p

já je nedokázal nikdy lohnout, takový krásný ušáky...

To jsme zase dva, teď si vem, kdybys je "lohoval" nebo co už od mala, třeba by se ti to mohlo zalíbit napořád a pak bys jen zvyšoval dávky jak feťák...:x:

No já bych to neriskoval, jak říká MM.. je malá pravděpodobnost, stačí si položit otázku buď nějakejch 300Giga, anebo barák? Co je pro tebe cenější? Nebo popros nějakýho kamaráda aby ti to kontroloval, nebo si rozmísti do celýho pokoje tepelný senzory, který potom spustěj třeba 10 hasičáků namířenejch na počítač a kolem něj.:))

Ma-li to vyhoret, vyhori to 8-). Pracovni masinu vypinam spinacem na zdroji (ale furt "jede" master/slave pes), HTPC nevypinam nikdy (z principu), stahovadlo jak kdy. To bych musel vypinat i cely AV retezec, router, antenni zesilovac,... nicmene na to seru. A vypalit zmrda souseda nade mnou? Tolik stesti nemam ]:)...

Může. Už jednou jsem tady někde psal, že mi explodovala vypnutá tiskárna (dík blbě zapojenému odrušovacímu kondenzátoru z výroby - před síťovým vypínačem). Nikdy bych žádné zařízení, do kterého vede proud, nenechal bez dozoru zapnuté delší dobu.

Popros kámoše za flašku chlastu, ať Ti tö chodí každý den kontrolovat, případně se podívá na teploty komponent atd. Ale 100% je vypnout to úplně i ze zásuvky. Já taky, když je bouřka, vypínám internet, krabici WiFi mám na komíně, takže nejvyšší bod baráku, tudíž tam nejsnáze uhodí...

TO rexi - při pořádné bouřce je i aktivní hromosvod na prd.Ne,že by nebyl dobrý to ne,ale když se naindukuje napětí do drátů,tak nepomůže ani náhodou.Mám hromosvod s revzí a před 5 lety mě odešly dvě TV,dvě videa a sat Pace.Než jsem doběhl domů abych vše vypnul, bylo vymalováno.