Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání aplikací a her na plochu - jak zabránit vyskakování oken

Zdravim,

nikde se mi nepodařilo vygooglit uspokojující odpověď na můj problém, tak doufám, že tady mi někdo pomůže.

Když zapnu PC (nejčastěji) a nebo náhodně během dne, např. během hraní hry, se mi někdy stane, že mi hra skočí na plochu, protože jí "přebilo" nějaké vyskakovací okno, nejčastěji nějaké windowsovské oznámení, které se tváří strašně důležitě a shodí mi online hru na plochu. Mě mezitím někdo zastřelí, než se stihnu vrátit atd.

Nejde mi ani tak o požitek ze hry a podobně, spíš o princip. Chtěl bych se toho nešvaru zbavit. Zkoušel jsem tomu zabránit v nastavení, kde se dá zákazat vyskakování oken, ale to nefungovalo.
Tenhle problém ignoruju už snad půl roku, naučil jsem se po spuštění hry počkat 5-10 minut, než se samovolně objeví vyskakovací okno a shodí mi tu hru na plochu. Pak mám jistotu, že nevyskočí dalších pár hodin.

Určitě ale existuje nějaký fígl na to, jak tohle natvrdo zakázat. Najde se tu někdo, kdo ví, jak na to? Díky za všechny rady.

ovládací panely -> oznámení nebo údržba (nevím pod čím je to v češtině) -> všechno zakázat.
pak ještě ty windows odspywarovat.
jestli má os zásadnější problémy, chyby budou vidět v prohlížeči událostí: eventvwr.msc -> protokoly windows -> aplikace, systém.

Tak určitě by nebylo od věci:
- napsat, jaký máš Windows
- dát sem obrázek okna, co vyskakuje, ať víme, co je tam vlastně napsaný.
Mě třeba žádný oznámení Windows, které se tváří strašně důležitě, nikdy nevyskočilo, takže takhle ani nemůžu poradit, jak by ses toho mohl zbavit.

Tak jestli ho wokna tlačí do velké aktualizace co trvá několik hodin a nic dobrého nepřinese bude ho to otravovat pořád ať povypíná co chce. Mě to naprosto běžně vyhodí jakýkoli program na lištu. Pokud je to hra, tím spíš nějaká rychlá online řežba znamená to vždy smrt. Já jsem pomoc jak zabránit neustálým aktualzacím woken nikde nenašel, ani program speciálně na tohle udělaný nemá šanci tomu zabránit

V nastaveniach tych novych patlacich Windows je aj sekcia o oznameniach a daju sa tam vsetky vypnut (netusim ale ci to vypne uplne vsetky)
Nasledne sa da aj skontrolovat co sa spusta po starte (v ctrl alt del, spravca procesov, karta po spusteni) a poodinstalovavat to a restart, a updaty Windows vsetky previest a restart Win, potom nebudu otravovat logicky.
Alebo sa da aj pouzivat starsie Win, kde clovek nic nemusi furt riesit a vsetko tam funguje.

Programy co se automat. spouštějí po startu win mám samože taky povypínany, to jen zdržuje, ale to woknům nebrání dát někomu pokoj s tisíci aktualizací. Mám stažený zde porazený program "O&O ShutUp10" kde lze zapnout složku co má překazit dolejzání aktualizací, ten ale zabere jen na pár hodin, příkaz se sám vypne a stresující modrá okna k nucením do aktualizací opět vyskakují. Jsem asi blbej, ale já si nevím rady s tím jak tomu zabránit :(

Aktualizace windows mas nainstalit a nejaky rozdrbavaci o&o program odinstalovat a restart.
Ani by som sa nedivil keby ti to na plochu zhadzovala nejaka taka podobna blbost.
(btw. aktualizacim sa zabranit da ale nebudem to tu vypisovat uz som to davno pisal. Zabranit velkej aktualizacii je v home verziach relativne problem ale nasilne vypnut sa da vsetko. Nie je to ale to co by som doporucoval.)

screen s nastavením oznámení jsi tu nedal, asi to ty windows neumí.

stav aktualizací se dá vypsat:

sc query wuauserv

jen tipuju, já si w10 kvůli tomu instalovat nebudu.

nejspíš nerozlišuješ programy viditelné ve správci úloh (obvykle startují v "po spuštění"), a služby trvale běžící na pozadí (schované za svchosty).

se s tím smiř, nebo čti co ti píšou a projev k tomu trochu vlastní snahy.

Velkou aktualizaci bych klidně povolil a ten jak píšeš "rozdrbávací progr." klidně odstranil ale bojím se ji protože:
https://pc.poradna.net/questions/1768041-chyba-opencl-dll-po-aktualizaci-win10
Někde tady mi bylo psáno že za to můžu tím že mám v PC pár cracklých her, ale kdo ne a pokud to dělá kvůli tomuto více uživatelům tak teda potěš. Nakonec velkou aktualizaci stejně budu muset povolit a budu věřit že k této chybě už nedojde. Ale vadí mi jak se wokna nezdolně brání tomu aby uživatel aktualizace odmítal