Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem graficka karta

zdravim.planujem si dokupit druhu kartu ale neviem ktoru mam kupit aby sa dala pouzivat ako sli kedze je ich viacero druhou.ja vlastnim asus strix gtx1080 overcloced 1936mhz.otazka znie ze ci musim kupit tu istu kartu cize asus strix gtx 1080 overcloced alebo staci aj normalnu s 1771 mhz.dakujem

na hry.hram v 4k a fps v novych hrach 40 na max niekedy to klesne.ale nad 50 pfs nemam nikdy rad by som sa dostal aspon na 60 ale to mi tato karta asi nebude umoznovat preto som rozmyslal ze by som dokupil este jednu.ale ked vra is ze je stym vela problemou tak to nemam za potrebne stym mat este starosti.procesor mam 4ghz bez taktovania.myslis ze by tam bol pozantelny rozdel v tej 1080ti?

Ve SLI potrebujes karty synchronizovane, jelikoz pracuji spolecne. Mene caste pouziti SLI je, ze kazda karta renderuje "pulku" obrazu, mnohem casteji se vyuziva renderovani ob-snimek (1 karta renderuje snimky 1,3,5,7... zatimco druha renderuje 2,4,6,8...), v obou pripadech je zrejme, ze ikdyby jedna karta byla taktovana vys nez druha, stejne bude cekat na tu pomalejsi. Mozna se dnes uz automaticky nepodtaktuje rychlejsi karta ve SLI, ale jen nejede naplno.