Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostatok miesta na disku C

Mám ntb Asus s hd 150 Gb. Automaticky sa mi zapĺňa disk C s objemom 75 Gb. Všetko, čo sa dalo premiestniť, som už pred mesiacom preniesol na disk D, ktorý má tiež 75 Gb. Vtedy sa mi na disku C uvoľnilo asi 15 Gb. Postupne sa mi pomaly ale isto disk C znova zapĺňa, hoci nič nesťahujem. Zálohy sa mi vytvárajú na Déčku. Tam mám ešte dosť voľného miesta. Môže mi niekto poradiť, čo postupne zapĺna Céčko? Celý disk som vyčistil CC Cleanerom, ale nepomohlo to.

Celý disk som vyčistil CC Cleanerom

ten je naprosto k hovnu, maže tempy které se stejně znovu vytvoří.
zato se ti postará o rozdrbání windows, takže ani nemá cenu tuto instalaci zachraňovat.

céčko ti zaplňují:
- body obnovení (omezit rezervovaný prostor nebo rovnou zakázat jako zbytečnost)
- swap (normální je 512mb)
- cache a stahované soubory ve webovém prohlížeči (normální prohlížeče umí přemístit profil na jiný disk)
- hibernace (ta má u notebuku smysl)
- zálohování starých i opravených souborů aktualizací (vykašlat se na úplně zbytečné rizikové špatně otestované aktualizace a zakázat je)

150GB je dostatečných a neměly by být i s mnoha instalacemi zaplněné víc jak z poloviny. Pokud máš něco extrémně velikého, tak o tom asi víš.
CCleaner je kvalitní a NIC s ním nepoškodíš.
Vesměs ale stačí vestavěný CleanManager, kterým také odstraníš v 2. kroku ev. starou zálohu po upgradu systému. Nepíšeš OS!
Pro přehled, co ti zabírá nejvíc místa, použij free Treesize.
Některé programy si ukládají někam instalační balíček, který může mít stovky MB (Acrobat, VMWare apod).
Bez nebezpečí lze také odstranit všechny stažené updaty systému ve složce
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\
Pro odstranění zbytečných záloh použij PatchCleaner

Mám WIN 10. Zálohy a obnovenia mám na déčku. Nie je možné presunúť niektoré priečinky ako napr. Program Files, Používatelia, Temps...z Céčka na Déčko? Všetky dôležité dokumenty mám na externom disku 1 Tb, preto si myslím, že 150 Gb na bežné používanie by malo stačiť.

ještě jednou a pomalu: ccleaner doporučují pouze lamy z živě (a garážoví takyspravovači pc, kteří si tím získávají nové zákazníky)
lidi z neopravitelnými windows pak chodí brečet sem.

tazatel:

Nie je možné presunúť niektoré priečinky ako napr. Program Files, Používatelia, Temps...z Céčka na Déčko

naprostá hovadina.
- je s tím zbytečná práce a tupější sw natvrdo předpokládají původní umístění,
- kvůli funkční záloze systému je nutné nechat aplikace (program files) na stejném oddílu se systémem, naopak nemá smysl zbytečně dělit disk na nedostatečně malé c: a d:
- na smazání tempů je ve windows přímo nástroj "vyčištění disku". pokud je temp na rychlém ssd, proč ho dávat na pomalejší disk?
- profil uživatele se nestěhuje celý, ale může mít smysl z něj na d: přestěhovat dokumenty, hudby, videa, stažené soubory.

co podle mě nepatří na c: (pokud to není 1tb ssd) jsou stupidní a zbytečné hry.

Pri čistom, záplatovanom OS W10 1709 x64 bit., stačí miesto cca 8GiB bez swap a hiberfile. Po dôkladnom okresaní zaberie čistá W10 1709 miesto cca 6.5GiB.

Ak do W10 nacpeš bežný obslužný SW, balík MS Office, grafiku v podobe CorelDraw, fotošop, Videostrižne, zvukový SW, apod., zaberie miesto celý OS na primárnom oddiele maximálne do veľkosti 25GiB.

Logicky, vlastné dáta, doklady. zálohy si ukladaj na druhý oddiel.

To, že ti boptná nekontrolovateľne systémový oddiel opísal dôkladne LedníBrtník. Okrem vypnutia bodov obnovy sa plnia zložky temp, tmp. Je možné, že disponuješ na pozadí škodnou ku ktorej si prišiel cestou nejakého SW.

Ale, aby si nekafral, že píšem o veciach o ktorých dávno vieš, dám ti stručný skript, ktorý po stiahnutí spusti myšou, ako Správca!!! Čistenie trvá cca 15 min. http://leteckaposta.cz/567785891

Dávku si môžeš vo vlastnej réžii doplniť o cestu svojho browsera k mazaniu nepotrených dát. Dávka je zložená výhradne z príkazov z dielne redmondských vývojárov od MS.

Po spustení skriptu ukonči prácu, lebo na záver je nastavený reštart, alebo posledný riadok "vyremuj" v Notepad.exe, príkazom REM, a zmenu ulož.

Ak do W10 nacpeš bežný obslužný SW, balík MS Office, grafiku v podobe CorelDraw, fotošop, Videostrižne, zvukový SW, apod., zaberie miesto celý OS na primárnom oddiele maximálne do veľkosti 25GiB.

Tomu by som velmi neveril a aj keby, za najmensi systemovy oddiel sa nikde neudeluju ceny - delit ten jeho 150GB HDD je, ako tu uz zaznelo, zbytocne.

Nudův rozesírač Windows kombinovaný s rozesíračem CCleaner dokonal své dílo.

jo, není nad to zkoušet, kam až člověk může zajít v rozesírání Widlí, než to ty widle definitivně vzdají. Gratuluji, posrat W10, to nezvládne hned tak někdo.

Oživení W10: boot do nouzáku, spustit sfc /scannow a modlit se.

Tak tento Nudův skript NEDOPORUČUJU NIKOMU SPOUŠTĚT.

V podstatě vyštípe všechny interaktivní procesy, smaže registry Exploreru v HKCU (proč, proboha?!) a zcela "náhodně" smaže WinSxS a veškeré případné zálohy, z kterých by šlo obnovit to nadělení.

@echo off
cls

echo.
For /f "skip=3 tokens=1" %%i in ('TASKLIST /FI "USERNAME eq %userdomain%\%username%" /FI "STATUS eq running"') do (
if not "%%i"=="svchost.exe" (
if not "%%i"=="explorer.exe" (
if not "%%i"=="cmd.exe" (
if not "%%i"=="conhost.exe" (
rem if not "%%i"=="tasklist.exe" (
rem if not "%%i"=="csrss.exe" (
rem if not "%%i"=="winlogon.exe" (
rem if not "%%i"=="services.exe" (
echo.
taskkill /f /im "%%i"

REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Streams\Desktop /F

taskkill /f /im explorer.exe

echo.
)
echo.
@echo off
del /s /f /q %systemdrive%\*.tmp
del /s /f /q %systemroot%\*.tmp
del /s /f /q %systemroot%\Temp\*.*
del /f /q %systemdrive%\*.exe
del /f /q %appdata%\*.exe
del /s /f /q %TEMP%
del /s /f /q %TMP%
bitsadmin /reset /allusers
cleanmgr.exe /D C /sageset:1
echo.
cleanmgr.exe /sagerun:1

RMDIR /s /q C:\$RECYCLE.BIN
RMDIR /s /q D:\$RECYCLE.BIN
RMDIR /s /q C:\$HardLinkBackup

takeown /f "%windir%\WinSxS\Backup"

icacls "%windir%\WinSxS\Backup" /grant EVERYONE:F

del /f /s /q "%windir%\WinSxS\Backup\*.*"

icacls "%windir%\WinSxS\Backup" /setowner "nt service\TrustedInstaller"

icacls "%WINDIR%\WinSxS" /setowner "NT SERVICE\TrustedInstaller" /t

icacls "%windir%\WinSxS\Backup" /remove EVERYONEdism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup /resetbase

Takeown /f %windir%\winsxs\temp\PendingRenames /a
icacls %windir%\winsxs\temp\PendingRenames /grant "NT AUTHORITY\SYSTEM:(RX)"
icacls %windir%\winsxs\temp\PendingRenames /grant "NT Service\trustedinstaller:(F)"
icacls %windir%\winsxs\temp\PendingRenames /grant BUILTIN\Users:(RX)
Takeown /f %windir%\winsxs\filemaps\* /a
icacls %windir%\winsxs\filemaps\*.* /grant "NT AUTHORITY\SYSTEM:(RX)"
icacls %windir%\winsxs\filemaps\*.* /grant "NT Service\trustedinstaller:(F)"
icacls %windir%\winsxs\filemaps\*.* /grant BUILTIN\Users:(RX)

net stop cryptsvc
net start cryptsvc

del /s /f /q %TEMP%
del /s /f /q %TMP%

RMDIR /s /q C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\
RMDIR /s /q C:\$RECYCLE.BIN
RMDIR /s /q D:\$RECYCLE.BIN

cls
echo.
vssadmin delete shadows /for=%systemdrive% /all /quiet
vssadmin resize shadowstorage /for=%systemdrive% /on=%systemdrive% /maxsize=2GB
dism /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

net stop TrkWks

takeown /f "C:\System Volume Information" /a /r /d y
icacls "C:\System Volume Information\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "C:\System Volume Information\Chkdsk" /s /q
rmdir "C:\System Volume Information\SPP\OnlineMetadataCache" /s /q

takeown /f "D:\System Volume Information" /a /r /d y
icacls "D:\System Volume Information\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "D:\System Volume Information\Chkdsk" /s /q
rmdir "D:\System Volume Information\SPP\OnlineMetadataCache" /s /q

takeown /f "G:\System Volume Information" /a /r /d y
icacls "G:\System Volume Information\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "G:\System Volume Information\Chkdsk" /s /q

takeown /f "E:\System Volume Information" /a /r /d y
icacls "E:\System Volume Information\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "E:\System Volume Information\Chkdsk" /s /q

REM rmdir "C:\System Volume Information" /s /q

takeown /f "C:\$GetCurrent" /a /r /d y
icacls "C:\$GetCurrent\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "C:\$GetCurrent" /s /q

takeown /f "C:\Windows.old" /a /r /d y
icacls "C:\Windows.old\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "C:\Windows.old" /s /q

takeown /f "C:\$HardLinkBackup" /a /r /d y
icacls "C:\$HardLinkBackup\*" /grant:r users:F /t /l
rmdir /q /s "C:\$HardLinkBackup"
attrib -s -h -r C:\$HardLinkBackup /s /d
forfiles /P C:\$HardLinkBackup\ -S -M *.* /C -2 /C “cmd /c del /f /q @PATH”
forfiles /P C:\$HardLinkBackup\ /M * /C -2 /C “cmd /c if @isdir==TRUE rmdir /S /Q @file”
rmdir /q /s "C:\$HardLinkBackup"

del /F /S /Q "C:\$HardLinkBackup\*.*"

net start TrkWks

sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb20/nsi
sc.exe config mrxsmb10 start= disabled

sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb10/nsi
sc.exe config mrxsmb20 start= disabled

cls
echo.
dism.exe /online /cleanup-image /spsuperseded /hidesp

takeown /f "C:\System Volume Information" /R /A
cacls "C:\System Volume Information" /T /C /E /P Administrators:F
del "C:\System Volume Information\Sample File.txt"
del "C:\System Volume Information\OnlineMetadataCache\*.*"
RMDIR /s /q C:\System Volume Information\OnlineMetadataCache\

attrib –s –h C:\$WINRE_BACKUP_PARTITION.MARKER
del /f /s /q C:\$WINRE_BACKUP_PARTITION.MARKER

del /s /f /q %systemdrive%\*.tmp
del /s /f /q %systemroot%\*.tmp
del /s /f /q %systemroot%\Temp\*.*
del /f /q %systemdrive%\*.exe
del /f /q %appdata%\*.exe
del /s /f /q %TEMP%
del /s /f /q %TMP%

del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Temp\*.*"
del /f /q "%userprofile%\*.exe"
del /f /q "%userprofile%\AppData\Local\*.exe"
del /f /q "%userprofile%\AppData\Roaming\*.exe"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\ApplicationHistory\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Caches\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\History\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\~*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Roaming\Macromedia\Flash Player\*.sol"
del /f /s /q "C:\Windows\Temp\*.*"
del /f /q "C:\Windows\Tasks\*.JOB"
del /f /q "C:\Users\Public\*.*"
del /f /q "C:\Users\Public\AppData\*.*"
del /f /q "C:\Users\AppData\Roaming\*.*"
echo.
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Temp\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\edbhqt9f.default-1511926489427\cache2\entries\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\UserData\*.*"

del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\#!001\MicrosoftEdge\History\*.*"
rem del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\#!001\MicrosoftEdge\Cookies\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\#!001\MicrosoftEdge\User\Default\DOMStore\*.*"

RMDIR /s /q C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\

icacls "%windir%\Temp" /grant Administrators:f /t /c /q
icacls "%windir%\Temp" /grant system:f /t /c /q
icacls "%windir%\Temp" /grant users:f /t /c /q
icacls "%windir%\Temp" /grant everyone:f /t /c /q
icacls "%windir%\Temp" /grant "nt service\trustedinstaller":f /t /c /q
icacls "%windir%\Temp" /grant "ALL APPLICATION PACKAGES":f /t /c /q

RMDIR /s /q C:\Windows\Temp\
RMDIR /s /q C:\$HardLinkBackup

w32tm /resync /force

FOR /F "tokens=1,2*" %%V IN ('bcdedit') DO SET adminTest=%%V
IF (%adminTest%)==(Access) goto noAdmin
for /F "tokens=*" %%G in ('wevtutil.exe el') DO (call :do_clear "%%G")
echo.
echo goto theEnd
:do_clear
echo clearing %1
wevtutil.exe cl %1
rem goto :eof
rem :noAdmin
rem exit

@echo off
cls
shutdown -r