Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přístup k souboru byl odepřen - co s tím?

Mám v PC fyzicky 2 disky:
> C (SSD) - systém
> D (HDD) - data

Používám Win 10 Pro. Provedl jsem přeinstalaci (novou čistou instalaci) Windows. A narazil jsem na jednu nepříjemnou věc. Na datovém disku D mám některé složky, do kterých je mi odepřen přístup. Sice mohu zvolit "přístup jako správce", ale musím to pokaždé potvrzovat. Horší ovšem je, že soubory uvnitř těchto složek mi nejdou otevřít - přístup odepřen. Zajímavé je, že přístup mám odepřen jen do některých složek. Dá se nějak přístup povolit? Jediné co jsem oproti předchozí instalaci Windows udělal jinak je jméno uživatele. Nově nepoužívám diakritiku.
Co jsem tak koukal na vlastnosti složek, tak bude zřejmě nějaký problém s vlastníkem složky.

Předem moc díky za pomoc.

Edit: Teď jsem zjistil, že když vytvořím novou složku a do ní soubory z "odepřené" složky jako správce přesunu, tak už to funguje. Tím je sice problém vyřešen, ale přesto by mě zajímalo, co problém způsobuje, myslím, že by to šlo vyřešit i elegantněji změnou oprávnění složky. Pač abych sám sobě některé soubory zamknul... ::)

Vieš kde je chyba?
TU!

Jediné co jsem oproti předchozí instalaci Windows udělal jinak je jméno uživatele.

Predtým mal k tým súborom povolené oprávnenie "Mrkvička", teraz sa tam chce dostať "Mrkvicka" - a to sú dva rozdielne účty.

Jj, tušil jsem, že to bude tím jménem. Ale složek jsem tam měl řadu, přičemž přístup byl odmítnut jen do jedné jediné a to mě mátlo. Nakonec jsem u té problémové složky přidal do oprávnění "Authenticated Users" a problém byl vyřešen.

I mně se to kdysi stalo při instalaci Windows. Takže nyní zásadně odpojuji ostatní disky a instaluji na SSD. Když mám jeden disk a na něm chci další oddíly, tak ty vytvářím po instalaci Windows. Na C:\ přiřadím 50 až 200GB podle nátury uživatele.