Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesun produktů na e-shopu pomocí SQL - nevezme mi to příkaz

Zdar, potřebuji pomoct s jedním SQL příkazem.

Mám tabulku ps_product_shop, kterou chci upravit tak, aby ve sloupci id_category_default = 635 přesunula z id_category_default = 86, můj příkaz:

SELECT * FROM `ps_product_shop`;
UPDATE `ps_product_shop` SET `id_category_default` = 635 WHERE `id_category_default` = 86;

Ale hází mi to chybu:
1) klíčové slovo není autorizováno.

Potřebuji v e-shopu přehodit několik desítek produktů a nechce se mi to dělat ručně, ale nemůžu přijít, kde mám tady problém.

Předem děkuji za pomoc!

ten select tam vobec nepotrebujes, staci ti update. Ten vyzera byt ok, mozno len tie zbytocne apostrogy by som dal prec.

UPDATE ps_product_shop SET id_category_default = 635 WHERE id_category_default = 86;

A tu hlasku by si mohol poslat taku, aku ti to realne vypluje, aj s ciselnym kodom, a nie nejake ceske nic nehovoriace preklady.

Vypluje mi pouze toto (viz příloha).

A select tam být musí, protože to příkaz bez selectu nevezme.

Jinak příkaz mám zde (zjistil jsem ,že potřebuju ještě v jedné tabulce udělat změny, proto mi přibyl řádek):

SELECT id_category_default FROM ps_product_shop;
UPDATE ps_product_shop SET id_category_default = 635 WHERE id_category_default = 86;
UPDATE ps_product SET id_category_default = 635 WHERE id_category_default = 86;

Předem díky za odpověď.

Nad tím jsem taky přemýšlel, ale všude na "presáckých fórech" radili právě tyto příkazy a jim to šlo. Že bych měl nějakou jinou verzi či tak? Nenašel jsem tam už žádné podrobnější nastavení ohledně SQL.

Na druhou stranu mi příkaz se selectem pro vypsání údajů o obrázcích funguje.

Samozrejme, že to je obmedzené len na SELECTy, stačí si prečítať dokumentáciu. Presne kvôli takým používateľom, čo kopírujú SQL príkazy kade-tade z internetu. Pokiaľ chceš spúšťať SQL priamo voči databáze, tak použi nástroj, ktorý je na to určený.

Neprezradil si nič o svojom hostingu, takže ťažko povedať, aké nástroje ponúkajú. Najjednoduchšie pre teba bude použiť Adminer, čo je SQL klient v jedinom PHP súbore, ktorý stačí nahrať na server. Odporúčam ti ale spraviť si zálohu databázy predtým, než tam začneš púšťať SQL príkazy, ktorým nerozumieš.

nechapem naco mas v tom dotaze ten select. ten absolutne nic nerobi.
inak presne pre taketo situacie nedavam do ziadneho programu slovencinu ani cestinu. lebo na 99% danu chybovu hlasku nikde na nete nenajdes. no ak by si ju mal po anglicky a do googlu zadas jej cele znenie + klucove slovo prestashop, tak budes mat urcite hned vysvetlenie.

Už jsem s PrestaShop dlouho nic nedělal, ale ten SELECT je tam naprd, nic neudělá, respektive výsledek zmizí v drátech, protože v UPDATE stejně šaháš na tabulku ps_product_shop a ne na tu, co vylezla se Selectu (to bys musel UPDATE narvat do závorky v tom selectu). Nejsem si jist, jestli PrestaShop v tomto okénku podporuje UPDATE.
Já takové zásahy dělal vždy přes MySQL MyAdmin - pokud máš databázi MySQL. Tak to jde v pohodě, v grafickém rozhraní. Ne, že bych UPDATE nedokázal napsat, ale jsem od přírody línej a to grafické rozhraní umí dobře všechno.