Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cez klávesnicu nefunguje pridanie jasu a ani zvuku

Pekný deň,

mám takýto problém: Cez klávesnicu notebooku: HP Notebook - 15-r163nc (ENERGY STAR) mi nefunguje pridanie jasu a ani zvuku. Skúšala som ho reštartovať, vypnúť a zapnúť a takisto stiahnuť ovládače zo support.hp.com, ale bez zmeny. Tiež som sa pozerala cez Správcu zariadení a tam mi píše, že je všetko v poriadku. Keď stlačím tlačidlo pridania jasu na klávesnici, hádže mi tam úplne iné veci. Posielam v prílohe.

Prosím Vás, poraďte, čo mám robiť...

Ďakujem za odpoveď.

Tieto noťasy majú priamo od výrobcu HW svoje vlastné ovládače horných kláves "F" (jas, monitor, zvuk, apod.) S týmto obslužným SW nemá OS (zrejme Windows) žiaden súvis.

Musíš kuknúť do servismanuálu, ovladače kláves HP mašiny.

Potrebuješ na ten svoj HP tzv. hot keys driver - ovládače funkčných kláves - hľadaj na nete HP 15-r163 hot keys driver pre svoj operačný systém - nainštaluj a bude to fungovať (zásada - hľadať na stránke výrobcu NB).
Pokiaľ si tam mala 8.1 a upgradovala si to na 10 - tak ten "skvelý" Windows10 ti to zmenil podľa svojho (samozrejme tak, že to totálne znefunkčnil).