Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kniha o Františku Josefovi I

Dobrý den Dovolte abych se představil jmenuji se Ondra Jelínek a již více jak půl roku pracuji na knize o Františku Josefovi I. , Rakousko-uhersku a Císařské a Královské armádě. A píši vám jelikož mám dotaz. Chtěl bych se zeptat zda je možné knihu vydat když jsem ji (se souhlasem autora stránek) začal graficky upravovat a tisknout tedy připravovat na vydání. Ovšem jenom z jedněch již zmiňovaných internetových stránek. Je tedy možné aby mi kniha vyšla? Na některých místech jsem pouze změnil obrázky a sehnal je od jinud z internetu samozřejmě opět se souhlasy autorů. Mnohokrát vám děkuji za odpověd. Ondra Viribus unitis!
Změna předmětu, původně: Kniha (LaKr) (Kráťa)

Ten název threadu se mne i po moderátorské úpravě jako zavilého monarchisty dotkl.

I v tom nejkrajnějším zkrácení by měl znít takto:

Kniha o Jeho císařském a královském Apoštolském veličenstvu z Boží vůle císaři rakouském, králi českém a uherském, lombardském a benátském, dalmatském, chorvatském, slavonském, haličském, vladimiřském a illyrském; králi jeruzalémském; arcivévodovi rakouském, velkovévodovi toskánském a krakovském; vévodovi lotrinském, salcburském, štyrském, korutanském, kraňském a bukovinském; velkoknížti sedmihradském, markrabě moravském; vévodovi horno- a dolnoslezském, modenském, parmském, piacenzském a guastalském, osvětimském a zátorském, těšínském, furlanském, dubrovnický a zadarském; knížecím hraběti habsburském, tyrolském, kyburském, goricijském a gradišťském; knížeti tridentském a brixenském; markraběti horno- a dolnolužickém a istrijském; hraběti hohenembském, feldkirchském, břežnický, sonnenberském; pánu terstském, kotorském a na slovinském krajišti; velkovévodovi srbském atd.

A jsou ty informace stoprocentně a pouze jejich vlastní, nebo je také někde vzali?
Příklad adabsurdum: pepíp si dá na své www obsah knihy "Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)" a Franta si jeho svolením z toho udělá svůj e-book s totožným obsahem, ale pod názvem "Dovolená na Temži" a pod svým jménem...

No to nevím jistě je více než pravděpodobné že spoluautoři čerpali z nějakých stránek. Pokud bych je tedy požádal o seznam stránek, které využily bylo by možné je vložit na konec knihy jako stránky ze kterých jsem čerpal ovšem zřejmě bude problém s povoleními od nich že? Jelikož já mám povolení pouze od autorů (spoluautorů) a ti zase mají povolení od autorů ostatních stránek ovšem pouze pro své stránky. Co myslíte jak to řežit? Ondra

Otázkou je, zda ty stránky, ze kterých bylo čerpáno také odněkud čerpaly. A pokud ano, tak jestli ty, odkud čerpaly čerpající stránky, aby z nich potom bylo čerpáno také čerpaly...
Nejlepší podle mě je, načerpat si všude možně podklady a sepsat to vlastními slovy. Dělají se tak třeba učebnice. Vezme se dvacet učebnic, udělá se z toho jedna. "Omáčka" je autorská (vlastními slovy konglomerát z těch učebnic) + citáty s uvedením zdroje (to se může). :-)

Zkus se obrátit na pár institucí a píšících autorů. I já to tak udělal a mnozí mi v rámci svých možností a znalostí poradili, i když jsme se vůbec neznali.

Takže: ministerstvo kultury, národní knihovna, autoři vydávající knihy vlastním nákladem, malá vydavatelství (např. brněnské MSD), weby zabývající se (elektronickými) knihami.

Určitě ti někdo z nich dá relevantní odpověď či tě nasměruje dál a dostaneš další kontakty.

Tady na fóru už asi víc info nedostaneš, tady psavců moc není.

Pavel

P.S.: Nebo do toho vraž prachy a najmi si právní kancelář a ta ti udělá právní rozbor.