Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nabíjanie batérie v notebooku Lenovo

Dobrý deň,chcel by som sa opýtať,ako vlastne funguje nabíjanie batérie v notebooku Lenovo.Cez Energy Management v časti Batéria to mám nastavené na Ptimalizovaný stav batérie:V tomto režime je nabíjanie batérie obmedzené na 60 % jej plnej kapacity. Tým sa môže znížiť opotrebenie batérie a predĺžiť jej životnosť.Tomu rozumiem,ale nechápem som na skúšku vytiahol adaptér (aj v prípade prerušenia el.prúdu) zo zásuvky na 3 min. znova zapojil kapacita batérie klesla na 57 aj nejaké drobné %,znova som ho zapojil ale napísalo,zapojené nenábija sa.Že vlastne kedy to začne nabíjať.Os W 10,Lenovo G 500

No konečne,nechal som to klesnúť na cca 49% zo 60 pripojil som znova adaptér,začalo nabíjať.Nastavený optimalizovaný stav.Nechám to tak kedže notebook neprenášam.dík za rady.V nutnom prípade,keď budem vedieť že nepojde elektrina 5 h,dobijem na 100%.Batéria má aktuálne 42520mW kapacity,pri zakúpení mala 47520mW.Optrebenie batérie mi kleslo na 21%.V piatok som urobil kalibráciu cez energy management po 3,5 mesiaci.optrebenie teraz 10,5%.