Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi občas přestávají pracovat aplikace Libre Office a Google Chrome?

Občas se mi stává, že mi, z ničeho nic, přestanou fungovat výše uvedené aplikace. Častěji se mi to stává u Libre Oficce , občas rovněž u Google Chrome.
Že bych to způsobil nějakou vadnou manipulací si nejsem vědom. Musím je, pokud k tomu dojde, znova instalovat. Mám je sice uloženy v instalačních souborech, ale je to nepříjemné, pokud se to stane v případě, že spěchám s provedením nějaké práce.
Libre Office používám hlavně i proto, že mimo psaného textu, vkládání odkazů a různých tabulek je v něm možno rovněž, poměrně jednoduše kreslit (draw) a výkresy a schemata jde spolehlivě a kvalitně převádět do formátu .pdf a pak otevírat, bez problémů, kdekoliv. Jak v PC (NB), tak i v mobilech a tabletech. Za reakce děkuji.

Hmmm.... a koľko tých verzií LO máš nainštalovaných v NB? Len nenapíš, e ich tam máš minimálne päť.
Zásada je - JEDNA verzia aplikácie. A pokiaľ máš W8.1 64-bit - nainštaluj si LO 64-bit. LO totiž vyvolávajú svoje knižnice a pokiaľ máš tých LO viacej verzií, môže sa stať, že po vyvolaní potrebnej knižnice bude prístup k starej verzii knižnice - a problém je na svete - LO padnú.

Co znamená, že "občas přestávají pracovat"? Co to dělá, když to nechce fungovat (nějaká hláška, nebo to prostě zamrzne či spadne)? Neřádí ti v PC nějaká "vyšší moc" v podobě škodné? Co ti v tu dobu běží ve Správci úloh za procesy?

Když je chci spustit, tak se aplikace vůbec nespustí. Ani samostatně, jak LO tak i GooglCHrome (z lišty, nebo ze zástupce), tak i v případě, že chci spustit přímo nějaký soubor (v LO- text, výkres, tabulku), případně odkaz, který má být spuštěn v GooglChrome, tak se rovněž G CH nespustí a web stránka se nenačte. Nejde o to, že by při vlastní práci zamrznul, nebo spadnul, zkrátka nejdou spustit.
Jako by docházelo k nějakému narušení, nebo poškození nějaké části programu, která je nutná ve spouštěcí fázi.
Hláška žádná. Zkrátka na spuštění nereaguje ani aplikace ani NB.
A musím je celkově přeinstalovat z instalačního souboru aplikace a pak se zase začnou normálně spouštět a fungují OK.
A stává se to i ihned po spuštění NB.
Co běží v tu dobu ve Správci úloh jsem ještě nezjišťoval, až se to opět stane kouknu.
O "škodnou" tu snad nepůjde, mám instalován oficielně zakoupený antivirák Eset a ten mi, aspoň se tak zdá, zatím funguje OK.