Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi občas přestávají pracovat aplikace Libre Office a Google Chrome?

Občas se mi stává, že mi, z ničeho nic, přestanou fungovat výše uvedené aplikace. Častěji se mi to stává u Libre Oficce , občas rovněž u Google Chrome.
Že bych to způsobil nějakou vadnou manipulací si nejsem vědom. Musím je, pokud k tomu dojde, znova instalovat. Mám je sice uloženy v instalačních souborech, ale je to nepříjemné, pokud se to stane v případě, že spěchám s provedením nějaké práce.
Libre Office používám hlavně i proto, že mimo psaného textu, vkládání odkazů a různých tabulek je v něm možno rovněž, poměrně jednoduše kreslit (draw) a výkresy a schemata jde spolehlivě a kvalitně převádět do formátu .pdf a pak otevírat, bez problémů, kdekoliv. Jak v PC (NB), tak i v mobilech a tabletech. Za reakce děkuji.

Hmmm.... a koľko tých verzií LO máš nainštalovaných v NB? Len nenapíš, e ich tam máš minimálne päť.
Zásada je - JEDNA verzia aplikácie. A pokiaľ máš W8.1 64-bit - nainštaluj si LO 64-bit. LO totiž vyvolávajú svoje knižnice a pokiaľ máš tých LO viacej verzií, môže sa stať, že po vyvolaní potrebnej knižnice bude prístup k starej verzii knižnice - a problém je na svete - LO padnú.

Co znamená, že "občas přestávají pracovat"? Co to dělá, když to nechce fungovat (nějaká hláška, nebo to prostě zamrzne či spadne)? Neřádí ti v PC nějaká "vyšší moc" v podobě škodné? Co ti v tu dobu běží ve Správci úloh za procesy?

Když je chci spustit, tak se aplikace vůbec nespustí. Ani samostatně, jak LO tak i GooglCHrome (z lišty, nebo ze zástupce), tak i v případě, že chci spustit přímo nějaký soubor (v LO- text, výkres, tabulku), případně odkaz, který má být spuštěn v GooglChrome, tak se rovněž G CH nespustí a web stránka se nenačte. Nejde o to, že by při vlastní práci zamrznul, nebo spadnul, zkrátka nejdou spustit.
Jako by docházelo k nějakému narušení, nebo poškození nějaké části programu, která je nutná ve spouštěcí fázi.
Hláška žádná. Zkrátka na spuštění nereaguje ani aplikace ani NB.
A musím je celkově přeinstalovat z instalačního souboru aplikace a pak se zase začnou normálně spouštět a fungují OK.
A stává se to i ihned po spuštění NB.
Co běží v tu dobu ve Správci úloh jsem ještě nezjišťoval, až se to opět stane kouknu.
O "škodnou" tu snad nepůjde, mám instalován oficielně zakoupený antivirák Eset a ten mi, aspoň se tak zdá, zatím funguje OK.

Spusť Prohlížeč událostí a hledej související chyby, mohl bys tam najít víc informací.
Mimochodem - už to na tom krámu někdy fungovalo bez problémů? Pokud ano, tak co se stalo, než to fungovat přestalo?

Eset je antivirus, čili brání systém (lze diskutovat jak moc) proti virům, které dnes tvoří tak 10 - 15 % všech nákaz. Na další typy nákaz (spyware, adware) potřebuješ jiný SW - doporučuju AdwCleaner a MBAM. Oba postupně spusť v nouzovém režimu, vše, co najdou, smaž.

Dík. Vyzkouším. Ale jenom tak mimochodem. Proč "krám"? Nejsem "cimprlich", ale mám i k technickejm věcem "vztah" a můj "Asusek" :-D ( proc. IC I3 1,8 Ghz, platf. x64, RAM 6 GB, HD 1 TB), který už mám jako 5-tý PC a už 3 roky, a v provozu každý den až 5 hodin, zatím slouží dobře, rychle a (až na uvedené) spolehlivě. Ale já tohle typuju spíše na problém SW, ne HW.
A v porovnání s novějším a "nadupanějším" HP mého syna, nevidím žádný větší rozdíl. Ale pochopitelně, hry nehraju, na ty náročnější to asi moc není. Ale veškerou práci (internet, komunikace, texty, kreslení, fotky, videa, hudba a.t.d.) zvládá absolutně spolehlivě a rychle. To opravdu jenom tak mimochodem, abych se jej zastal, zaslouží si to.:))

To sice vyzkoušet můžeš, nicméně to, zda to někdy fungovalo a eventuálně co se dělo, než to fungovat přestalo, přece můžeš napsat hned. Ze zkušenosti vím, že právě tohle bývá nejdůležitější indicie k vyřešení problémů.
Mohl bych dlouze vyprávět, jak často jsem slyšel "Já jsem s tím nic nedělal, jen jsem to pročistil CCleanerem, ale to dělám každej tejden a vždycky to fungovalo". Na to odpovídám: "Soused měl kozu, jednou mu chcípla a on to komentoval slovy 'Mrcha jedna, tohle mi nikdy neudělala'" :-D