Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zařízení pro čtení eBooků

Zdravím všechny,

už dřív mě zaujala elektronická čtečka eBooků od Sony.
Problém byla obrovská cena a i nedostupnost na našem trhu, výhodou bylo, že to spotřebovalo minimum energie. Nevíte někdo o něčem podobným na našem trhu? A za dobrou cenu? Nebaví mě knihy furt tisknout a už vůbec ne číst na PC. Chtěl bych něco, co se dá použít na čtení i v posteli, s větším displejem - černobílej vzhledem k spotřebě ideální.
Změna předmětu, původně: Zřízení pro čtení eBooků - Kmochno, ty rejpale! :-D(touchwood)

Program MobiReader + telefon Nokia N95, paráda na čtení v posteli. Velikost písma se dá nastavit, že ani nepotřebuju brejle. Chvíli jsem akorát bojoval s češtinou, než jsem zjistil, jak pod tím Symbianem nainstalovat český font. Ale povedlo se. MobiReader je k dispozici pro spoustu platform (PDA, Win Mobile, Symbian,..., i pro PC).

Na netu jsem kdysi vyštrachal prográmek, kterej umí vzít text a udělá z něj Java app. do libovolnýho mobilu (případně lze jednu knihu rozdělit na více částí). Dá se tam měnit barva a velikost fontu.
Jenže dvě hodiny vejrat do mobilu na prťavej display, kterej je podsvícenej a "tahá" oči, neustále posouvat text čudlíkama je jedním slovem humus. Mě stačí, když z postele přes telefon surfuju po netu a za půl hodiny mě spolehlivě bolí zápěstí až po loket.

No právě. V MobiReaderu si můžeš nastavit velikost písma, v jistých mezích i font, barvu písma, barvu pozadí. Tím nastavíš po oči nejlepší (já mám světlemodré písmo na tmavomodrém pozadí) a při čtení to scrolluje samo, rychlost si zvolíš podle čtení. IMHO geniální program. Nenutím tě čučet do mobilu (N95 má docela slušnou obrazovku), tento program funguje i s většinou PDA, palmů a já nevím čeho ještě. Viz http://www.mobipocket.com/en/downloadSoft/DownloadM anualInstall.asp .

Palmy maj o proti CyBooku (a tomu druhemu) neskutečnou nevýhodu, že se museji nabíjet. (A malej displej, - 320x240 to je lepší si koupit nějakej mp3 přehrávač - sice bude třeba převéct to do .txt, ale určitě to bude použitelnější zařízení než palm)

Přesně - malá výdrž, malej displej a podsvícení žere jak baterku, tak oči.
Chtěl bych něco, co je buď primárně určeno ke čtení knih, nebo něco hodně podobnýho. Možná nějakej starej Palm s černobílým displejem, ale pokud vím, tak ty disponovaly malou pamětí.

Tak to Tě budu sledovat, mam v planu něco podobného, zatim vede Cybook koupenej někde v zahraniči - ted ho maj v aukci na ebay - za neskutecnou cenu, nicmene dodávo to jen do USA (ted je dvě hodiny do konce aukce a stoji 11dolaru (použitej).. při troše štěstí... njn)

používám v mobilu eBooky převedený do java app. Na nějaký občasný čtení v buse bo tak se to dá.. ale jinak to není moc praktický..mám k800i ta sice má docela velký displej... ale stejně.. jo a jinak dá se tam třeba i nastavit automatický posouvání změná fontu a změna barvy fontu a pozadí.. stčí si s tím jen pohrát..

Ty jsi moje krevní skupina. Taky když něčemu nerozumím, pohoním si ego aspoň opravami chyb. Radil jsem se s psychologem a ten mi řekl, že k podobně chybnému vyjadřování dochází, když je někdo zaujat nějakým problémem a podvědomě neřeší vyjadřování, narozdíl od hrubek, které se zde velmi často nacházejí.:-D

Já si čtu na PDA v programu MobiPocketReader (nebo jak se to píše). Na posun nemám ten "auto", jelikož člověk se otočí a ujede mu text, ale posouvám čudlem, jen když si čtu u stolu a nemusím PDA držet, tak stylusem "tapnutím" na okraj stránky.

Zdar, mně slouží ke čtení úplně výborně klasický ipaq 320x240 s 3,5" displayem. Velikost akorát do kapsy, přitom dost čitelný, když se vypne vyhlazování, dneska se koupí v různých slevách nebo v bazaru za tytéž peníze, co multimediální mp-trojka a přitom toho zvládne daleko víc.
Jeden jsem dal mamince, aby si přečetla nějaké Pratchetty a úplně tomu propadla. Naučila se dobíjet baterku, soft reset:-p, čte si v programu uBook(majkrobůk)- posl. free verze - a je spokojená, jen jí posílám PDB. Čtecích programů je hodně a všechny se dají nastavit příjemně na oči.

Kouakam, ze tu padaji sama zarizeni nevhodna :-) Jedine asi Prasak a Azor vedi, ze jimi uvedena zarizeni nemaji zadna podsviceni ani LCD display. Znam pouze technologii toho zarizeni od sony, kde jako zobrazovaci medium slouzi malinke kulicky, ve kterych je v bile kapaline ceny prasek, podle smeru elektrickeho pole je bud videt bila nebo cerna. Bez lampy si to neprectete, ale ma to temer nulovou spotrebu, velikost formatu A5 uz je na cteni take solidni. Bohuzel to nejde tak jednodusse nahradit nejakym PDA. Taky jsem po tom sveho casu pokukoval, ale ta cena je priserna. Holt sony :-(

Jak řikam, staci se podivat na amazon/ebay a ceny jsou tam trosku dost jinde - bohuzel jsem nasel, ze to prodávaj jen do USA, tudíš konec. Jinak s Prasakem chceme stejne zarizeni, tudis je jasne, ze se nespokojime s palemem. Precejenom palm se musi nabijet, tohle ne (hadam, ze to za zivot toho zarizeni clovek nabije tak 3x). Ano, bez lampy to nepreceme - ale to ani normalni knihu. ;-). Navic je to solidně vidět na slunci a vzhledem k nulove spotrebe v klidu tam muzou vyset třeba i nějaké poznámky a dal se to pouzite spousty zpusoby. Jinak myslim, ze driv nebo pozdeji to koupim ze zahranici - tak rekneme do 300 dolaru.

Furt je to male. Cekam na zarizeni, ktere bude sice "blbe" (zadne fotky, filmy ci jine cernobile masturbace - toliko zalozky), ale bude mit po rozevreni dva A5 adekvatne /knize/ citelne displeje. Tohle Sony by mi coby ctenari knih nejspis nestacilo. Krvesmilstva typu telefonu ci PDA si pro cteni booku rad necham ujit. Navic je to drahe jak cort (a MemoryStick se mi taky prilis nezamlouva). Holt, snad se do duchodu dockam...

Zatím mě nezbyde nic jinýho, než to potají tisknout v práci :-) Nastavím tiskárnu na dvě stránky na papír a oboustraně (celkem tedy 4 strany na jeden list papíru), tedy se většina knih vejde do 50 listů papíru a při původní velikosti písma 12 je to dobře čitelný. Alespoň dokud mám dobrý oči.

Ani prd, já jsem zatím po ničem konkrétním nepátral a obhlídku po nějakým starším PDA jsem neabsolvoval. To možná, až budu mít někam cestu a potkám vhodnej bazar.
Spíš jen potají doufám, že někdy ten zázrak zvaný epapír, kterej měl vymazat z povrchu zemského papírové noviny, se někdy dostane na přijatelnou úroveň.

Já se ptám, protoze ted budu dojízdet do práce a v atobuse bude nutnost jentak necumet z okna, jako to dela 80% lidi a vesele si zabijej zivot :o) Jinak zatim jsem nasel jeste holnaskej BeBook, kterej by mohl bejt snad i levnejsi a neni problem ho objednat. HanLin Vx také neni problém objednat - ovšem asi to vyjde dráž kvuli DPH clu a tak.

Informace - Sony Reader PRS-505 - jen pro seriózní zájemce
Sony Reader PRS-505 zašleme do Česka na dobírku.
Případně osobní odběr ve Zlíně či v Plzni, Praha možná
po domluvě. Dodací lhůta tři až čtyři týdny. Případně
expres týden s příplatkem na poštovné. Zašlete nám váš
kontaktní email na adresu: nezbysreklsvec@gmail.com
Obratem dáme vědět aktuální cenu v českých korunách,
podmínky transakce a potřebné kontaktní informace.
Přejeme Všem Hezký Den. PS: Čím dřív tím líp.