Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvuk přes DVI

Dobrý den dal jsem známému svoji bývalou grafickou kartu hd 6950 2gb protože ji už na hry nevyužiji a tet mam starou hd 4850 1gb ale je to model bez hdmi ale prí má v sobe zvukovku takže když koupím redukci s DVI na HDMI tak mi mel teoreticky zvuk bez problému jít.předem děkuji za odpověd

takže v podstatě mám tedy 2 možnosti but tu grafiku vyhodím a seženu někde za 5 stovek s hdmi výstupem a nebo mužu koupit tu redukci a asi tedy nejspíš optický kabel na desce mám optiku to by byla druha možnost.

našel sem 5m optiky za 77kč

No to bude kvalita,čistě teoreticky i kdyby to nějak šlo čemuž teda nevěřím tak s nějakým lowend kabelem bys tu možnost srazil na 50%.Řešíš kravinu napojit zvuk se dá normálně x způsobama viz hore,Nějak sem si nevšimnul že bys psal kam to napojit jestli na monitor nebo Tv

grafiky s integrovaným digitálnym zvukom a dvi-out bez hdmi mali obvykle dvojpinový konektor,ktorým sa dal digitálny zdroj zvuku spojiť so zvukovým kodekom integrovaným na zákl.doske,alebo samostatný,obvykle metalický s-pdif na paneli s obrazovým konektorom,dvi-d a dvi-i zvukový výstup neprenáša nijakým spôsobom,je to len obrazový konektor.....kombinovaný obraz+ digitálny zvuk je možný len cez hdmi a display port.....

u HD4xxx je to takto:

https://www.techpowerup.com/forums/threads/audio-from-dvi-on-4850.136741/

Get the grey ATI branded DVI to HDMI adaptor and it works.

you cant use other adaptors, or DVI to HDMI cables.

The reasoning is taht DVI doesnt support audio, so a few tricks had to be done out of spec to make the audio work - the generic adaptors support 5.1 audio, but since the ATI 3K and up cards support 7.1 audio, they need a newer adaptor (which pretty much only ATI supply)

they're <$10 on ebay so its not a large expense.

Může být. Bohužel tyto informace se těžko ověřujou, protože grafárny si prošly několika vývojovými obdobími od naprosté ignorace zvuku, přes možnost propojit se zvukovkou (obvykle digitálně, některé ATI i analogově) až po virtuální zvukovou kartu, pro každý výstup jednu. Aby to fungovalo, musí být na druhém konci HDMI, alespoň v případě mého monitoru (nějaký obyčejný ausus) a mé grafiky (nějaká nvidia tušim 8400 ale neberte mě za slovo, prostě to nejlevnější co tehdy bylo a mělo ještě i analogový výstup), netvrdím, že je to tak všeobecně.

Redukce je dost nepraktická, překáží, ať se dá na jeden nebo druhý konec, koupil bych rovnou kabel, vyjde to na stejné peníze a je to kompaktnější, řekněme https://www.mironet.cz/kabel-hdmidvi-2m-mm+dp80893/ (takový jsem před léty koupil, odkaz dávám spíš proto, abyste si udělal představu o ceně)