Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je taktování Intel CPU stejné jako u AMD?

Zdravím:) Již spoustu let jedu na AMD platformě.. Když jsem chtěl CPU výkon trochu popohnat, stačilo jen zvýšit v BIOSu násobič.
Je to stejné u Intelu nebo mě čeká něco složitějšího? Pořídil jsem nově i5-8600K se základním taktem 3.6GHz :) Čistě jen z nudy a s vodním chlazením, bych to chtěl hodit na 4.0GHz, nějaké rekordy trhat nepotřebuji.

Díky za rady :)

Horni hranice turba sa aplikuje na vsetky jadra, ak sa neprekracuje TDP a maximalny prudovy odber menica tak aj trvalo, inac kratkodobo (u TDP po polminute s znizi takt aby bol odoberany vykon<=TDP) ak sa TDP alebo prud alebo teplota menicov alebo CPU prekracuje tak si to CPU dynamicky znizuje. Turbo je uz dnes premakane a velmi optomalne automaticke pretaktovavanie.
Mozes skusat prdnut si tam cokolvek ale mozes aj pri tom pretazit menice apod ak zatazis potom vsetky jadra apod, neviem jaku mas dosku. Hlavne ak je aktivny speedstep tak to moze byt aj nestabilne (menice nevedia tak rychlo reagovat na zmeny odberu) apod. Ale mozes skusat. Kontroluj si potom pri zatazi frekvencie a celkovy odber dnes sa to da vsetko vycitat priamo z registrov CPU (neviem ci realtemp alebo OCCT alebo jake programy to zobrazuju vsetko)

- Ja nekdy zdvyham jen [NB].
* Vse co je pod NB se zdvyhne jeho taktem, i RAM.

- Jinak na [VCORE] pri OC saham az se mi nenacte pri spusteni Windows.
* Jak to zacina padat, tak je zapotreby pridat na VC.

TiP ~ Nekdy vypinam i [HPET], nekterych pripadech jde docilit lepsi latence.
* U OC bych také dezaktivoval omezovac napeti vazany na hodnoty teplo [ATM@Thermo monitor], CState@x.t.

Asi na to zatím prdím.. jen jsem spěšně koukl, vypnul šetřící funkce a Turbo.. Ale s CPU Ratio se hnout nedá, nastaveno napevno na AUTO :)) Je tam spousta nových capin, kterým prd rozumím :_D Jediná věc co snadno šlo udělat je zapnout MSI OC Genie a XMP, ale spíš jsem chtěl hodit ratio napevno třeba na 4.5GHz.. Nechce se mi v tom nějak extra hrabat :X

Ano je mozne ze treba nieco najprv prenastavit v biose na enabled aby ti to dovolil. Alebo nemas K procesor. Alebo cinan este nedorobil bios, coffelake je moc nove :D Mas najnovsi bios?
(moze to byt aj nastaveni niekde inde v nejakej OC sekcii, nemusi to byt nutne to cpu ratio)

• Na klasickém Ackovém Asusu Prime a vetrnikovy CPU cooler, sem OC i5@8600K stabilne (i k ohledu chlazeni a to i RPM/dB) na '4.5Ghz' na V-Core '1.38V', 8600K se pretaci velmi jednoduse kde i od oka jde udelat neco stabilniho.
* OC provest urcite v BIOSu nez pres [XTU] tools od Intelu.

• Ve hrach pri overclokingu pocitis rozdil spis az okolo rozliseni 2K@1440p, v FHD to CPU spis podtaktuj, i tak se flaka :-)