Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na KillDisk pod Linuxem Ubuntu 16.04 LTS?

Jak na KillDisk pod Linuxem Ubuntu 16.04 LTS?
Můžete mi prosím doporučit nějakou free utilitu pro Linux? Něco jako Active@ KillDisk Linux Console, která je však placená. Ve free verzi jednoprůchodový proces One pass zeros je nedostačující. Děkuji. http://www.killdisk.com/linuxfree.htm
Ještě dodám, že požaduji možnost 35x přepisu dle Gutmann. http://killdisk.com/notes.htm

S NBD zárukou souhlasím. Zde to však již nedoženeme. U příštího bazmeku bude lépe.
Jedná se o notebook u kterého se výrobce vynasnažil, aby do něj uživatel nelezl. Dolní vana je napasovaná na plastových zámcích. K tomu pár šroubků. Není žádoucí podstoupit riziko, že to při demontáži někde popraská a autorizovaný servis pak formálně oznámí neuznání reklamace a ztrátu záruky. Tudy cesta nevede.
Marně hledám něco klikacího pro nelinuxového laika na úrovni KillDisku, aby to šlo rozběhnout v Linux Ubuntu 16.04 LTS.

Počítač bude reklamován. Dochází k náhodnému vypínání PC. Stejný projev závady jak pod Windows tak pod Linuxem. Prověřeno včetně uvedení do stavu továrního nastavení OS/HDD. Neúpěšně řešeno s technickou podporou výrobce. Doporučili reklamovat. Určitě se nejedná o opotřebení stářím, zanesení prachem, přehřívání.

S pocitacom moze byt problem, ide o to ze je potrebne premysliet preco niekto tvrdi, ze One pass zeros je nedostatocne. Poloz si tuto otazku. Ak na to neprides v priebehu minuty a to zvlast preto, ze si uviedol, ze ten lepsi je plateny, tak ti neni pomoci.

ježišmarjá to je paranoia, na to ještě někdo věří? To si jako někdo myslí, že když se obsah disku přepíše, někdo pozná, co na tom disku bylo... Navíc, když ten disk potom zaplním obrázkem micky mousem nebo instalačkama linux, tak se tím eliminuje podezření, proč ten disk nemá partition table a je zaplněn náhodnými daty, i když možná rychlejší je tam udělat novou tabulku, oddíl a nahrát pár souborů
Pro opravdové paranoiky je rada to přepsat náhodnými daty a ne "nulama" jak říkají ajťáci

Naprosto bezpečné smazání souborů neexistuje. Je tomu tak kromě jiného proto, že si disky automaticky přesouvají vadné sektory jinam a k původním se dá později dostat, i když třeba ne spolehlivě. Podobně může být možné se dostat i přímo k přepsaným datům v používaných sektorech (i přes opakovaný přepis – doporučuje se až sedminásobný), byť provedené experimenty dokazují, že to v praxi není moc pravděpodobné. Pokud chceš data bezpečně zničit, bez úplné fyzické likvidace disku se to neobejde.

Doporučuji pro Linux (je i ve verzi Windows) https://www.bleachbit.org/, asi nic lepšího free nenajdeš.