Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na KillDisk pod Linuxem Ubuntu 16.04 LTS?

Jak na KillDisk pod Linuxem Ubuntu 16.04 LTS?
Můžete mi prosím doporučit nějakou free utilitu pro Linux? Něco jako Active@ KillDisk Linux Console, která je však placená. Ve free verzi jednoprůchodový proces One pass zeros je nedostačující. Děkuji. http://www.killdisk.com/linuxfree.htm
Ještě dodám, že požaduji možnost 35x přepisu dle Gutmann. http://killdisk.com/notes.htm

S NBD zárukou souhlasím. Zde to však již nedoženeme. U příštího bazmeku bude lépe.
Jedná se o notebook u kterého se výrobce vynasnažil, aby do něj uživatel nelezl. Dolní vana je napasovaná na plastových zámcích. K tomu pár šroubků. Není žádoucí podstoupit riziko, že to při demontáži někde popraská a autorizovaný servis pak formálně oznámí neuznání reklamace a ztrátu záruky. Tudy cesta nevede.
Marně hledám něco klikacího pro nelinuxového laika na úrovni KillDisku, aby to šlo rozběhnout v Linux Ubuntu 16.04 LTS.

Naprosto bezpečné smazání souborů neexistuje. Je tomu tak kromě jiného proto, že si disky automaticky přesouvají vadné sektory jinam a k původním se dá později dostat, i když třeba ne spolehlivě. Podobně může být možné se dostat i přímo k přepsaným datům v používaných sektorech (i přes opakovaný přepis – doporučuje se až sedminásobný), byť provedené experimenty dokazují, že to v praxi není moc pravděpodobné. Pokud chceš data bezpečně zničit, bez úplné fyzické likvidace disku se to neobejde.

Doporučuji pro Linux (je i ve verzi Windows) https://www.bleachbit.org/, asi nic lepšího free nenajdeš.