Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry ktoré išli bez problémov sa začali sekat

Dobrý den chcel by som sa spítat mám notebook asus x550vc 3 roky starý .Mám problem že hry ktoré my išli bez problémov v minulosti my teras začali sekat neviete čím to može byt ?

Změna předmětu, původně: Martin (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Je to normálne...časom sa každý počítač začne zasierať nejakými aktualizáciami OS, novými programami a pod...treba sa o neho starať.
Môžeš tam mať nejakú háveď, ktorá spomaľuje chod a na pozadí bez Tvojho vedomia si robí čo chce...

Ak mu chceš dať znovu plnú silu, skús ho obnoviť do továrenského nastavenia - recovery (bude ako po kúpe z obchodu)...

- To nevadí. Jestli mas dejme tomu Windows 10, muzes stahnout Utility"Create Windows 10 installation media", které tiinstalacní USB/CD vytvorí.
* O aktivacni klic se bat nemusis, je vetsinou ulozen treba v BIOSE (nebo vazany na nejaky HW prvek), uz v PC jestli li rozumis, takle se z neho potom znovu aktivuje/overi.

- "A kde to muzu stahnout" ? : https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10, nasledovne zapojis USB klic, spustis tu instalacku a vytvoris toèi stalacni USB, ktere pouzijes na opravu, nebo instalaci, jak chces nebo potrebujes..
- V kazdem pripade, nejdrive aktualizuj "ovladace" (driver), nez nez budes preinstalovavat, problém pochazí zrejme od nich..

boha jeho. než ho poslechneš a použiješ kanón na vrabce (nebo buldozer na rozsypané drobky na podlaze domu) nejdřív urob tu diagnostitku, jestli poslední dobou něco nenastavoval nebo jestli tam něco neběží (process explorer a nově i v win 10 má taskmgr ukazatel zatížení gpu + cpu)

Je to ntb, v první řadě bych řešil zasranost chladiče prachem atd., to znamená rozebrat kryty (jdou-li), vyfoukat/vyčistit od nánosů bordelu… Jaké teploty to ukazuje? (zjistíš nějakým diagnostickým prográmkem, hledat se mi teď nic nechce ;-) ).