BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Je to normálne...časom sa každý počítač začne zasierať nejakými aktualizáciami OS, novými programami a pod...treba sa o neho starať.
Môžeš tam mať nejakú háveď, ktorá spomaľuje chod a na pozadí bez Tvojho vedomia si robí čo chce...
Ak mu chceš dať znovu plnú silu, skús ho obnoviť do továrenského nastavenia - recovery (bude ako po kúpe z obchodu)...
boha jeho. než ho poslechneš a použiješ kanón na vrabce (nebo buldozer na rozsypané drobky na podlaze domu) nejdřív urob tu diagnostitku, jestli poslední dobou něco nenastavoval nebo jestli tam něco neběží (process explorer a nově i v win 10 má taskmgr ukazatel zatížení gpu + cpu)
Je to ntb, v první řadě bych řešil zasranost chladiče prachem atd., to znamená rozebrat kryty (jdou-li), vyfoukat/vyčistit od nánosů bordelu… Jaké teploty to ukazuje? (zjistíš nějakým diagnostickým prográmkem, hledat se mi teď nic nechce
).
Tak přece součástí diagnostiky přes monitoring teplot,frekvencí, spotřeb, zatížení je i zjištění, zda notebook throttluje a jak moc a kvůli čemu (to už je náročnější), umí to zobrazit Hwinfo32 v monitoring poměrně nepřehledně a throttlestop
Mi to neříkej, já vím…