Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlní se mi obrazovka

Mám novou obrazovku,ale asi 9 let starý počítač tak nevím na které straně je vina,....nelze problém přesně popsat...už při zapnutí pc je možné slyšet "hučení",které dříve nebývalo a obrazovka jak už plocha či kterékoliv okno se vlní

Odkud vychází to hučení? Z reproduktorů nebo z toho monitoru nebo z počítače? (Tiše předpokládám, že "obrazovka" je CRT monitor). Máte možnost na zkoušku připojit jiný? Zkuste odpojit od počítače reproduktory a všechno ostatní (anténa, tiskárna a já nevím co tam ještě máte) kromě klávesnice a myši. Zkuste přemístit monitor na jiné místo alespoň metr od toho kde stojí teď. A hlavně napište, jestli se něco změnilo.

A co všechno máš k tomu 9 let starému počítači připojeno? Není připojen třebas na společnou anténu nebo podobně? Vlní se obraz i s jiným monitorem (to je to, co ty po vzoru ženských z kuchyně nazýváš obrazovkou)?
Jo, a musím dodat, že se ti zcela určitě nevlní ani obrazovka, ani monitor. Kdyby ano, tak by tento přístroj měl cenu miliónů, protože druhý takový na světě není a hned tak nebude. Může se ti tak maximálně vlnit obraz na monitoru...

To je asi demagnetizacia, po par sekundach to prestane, nie? Ak prestane tak je to vporiadku. Ak neprestane tak je monitor vadny (oprava sa asi nevyplati, najst si nejaky iny monitor trebars aj v bazari). Skusit vypnut monitor vypinacom na monitore a po minute znova zapnut.

P.S: mozno by stacilo odpojit demagnetizacnu cievku (taky drat ktory je zvnutra okolo celej obrazovky). Potom nebude nic demagnetizovat. Ja by som to ale vyhodil.

To se takhle na dálku strašně blbě řeší. On každý říká vlnění něčemu jinému. To co popisuješ v odkazu mi spíše připomíná moaré. Každopádně to co řešíme tady je nejspíše vlnění celého obrazu, bez ohledu na jas, pozadí ap. Ale to nám musí upřesnit pan tazatel, až udělá výše požadované úkony.

pokial sa jedná o tak starý počítač,predpokladám,že je v ňom aj cca rovnako stará grafická karta,ktorá môže byť príčinou spomínaných problémov s novým monitorom.Niektoré staré grafiky sa neznášajú s novými konštrukciami monitorov a problémy "zázračne" prestanú,pokial sa na grafike nastaví obnovovacia frekvencia na 70/72/75Hz miesto obvyklých 60/85/100Hz a vyššie

Teraz si drisol dobry nezmysel. Nastavenie obnov.frekvencie by mohlo sice nieco ovplyvnit (ale nie brum), ale na tom ci je karta stara alebo nova absolutne nic nezavisi. VGA vystup je uz 15 rokov uplne rovnaky, nezmenilo sa na nom absoutne nic. Novy monitor bezproblemov funguje s 15rokov starym PC, a naopak.