BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
pokial sa jedná o tak starý počítač,predpokladám,že je v ňom aj cca rovnako stará grafická karta,ktorá môže byť príčinou spomínaných problémov s novým monitorom.Niektoré staré grafiky sa neznášajú s novými konštrukciami monitorov a problémy "zázračne" prestanú,pokial sa na grafike nastaví obnovovacia frekvencia na 70/72/75Hz miesto obvyklých 60/85/100Hz a vyššie
Teraz si drisol dobry nezmysel. Nastavenie obnov.frekvencie by mohlo sice nieco ovplyvnit (ale nie brum), ale na tom ci je karta stara alebo nova absolutne nic nezavisi. VGA vystup je uz 15 rokov uplne rovnaky, nezmenilo sa na nom absoutne nic. Novy monitor bezproblemov funguje s 15rokov starym PC, a naopak.
Jiná obnovovací frekvence ovlivní pouze vysokofrekvenční pískání(když je 60 Hz, píská to někde okolo 15kHz, nevím přesně, na 70Hz je to už v oblasti ultrazvuku, takže se z toho pes zblázní
), ale brum ne.