Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor 60hz nastaven na 59hz

Dobrý den, když v nastavení -> obrazovka -> vlastnosti adapteru kliknu na obnovovací frekvenci je tam nastaveno 59hz, kdyz frekvenci zmenim na 60hz (je tam normalne na vyber) ulozim vykliknu a vratim se do nastaveni zpet je tam znovu 59hz. Nevi nekdo co s tim ? Dekuji

59 Hz je vlastně 59.94+ Hz což Win zobrazuje z důvodu zachování kompatibility s NTSC standardem, takže záleží co a jak máš připojeno.
Já jsem tohle docela řešil a nastavoval schválně 59Hz, protože některé DirectX (kde se nastavuje nezávisle na OS nastavení) hry mi braly 60Hz jako 59Hz ve Windows a vlastně s každým buildem Win 10 se to chovalo trochu jinak... při spuštění hry nebo alt+tabu pak problikávala obrazovka, kvůli změně "refresh rate".