Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s inkousty?

Chtěl bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s firmou www.inkoustmonster.cz a jejich produkty? Nabízejí (kromě jiného) levnou alternativu k originálním Epson náplním pro Stylus DX 7450, které bych případně koupil. Díky za info, popř. tipy na jiné alternativní inkousty do této tiskárny.

Originální náplně mě nezajímají, protože jsou drahé a mají malou kapacitu (černá 7, barevné 5 ml, vysokokapacitní černá má 11 ml - barevné se vysokokapacitní nedělají). Tady nabízejí za cca poloviční cenu objem 13 ml, takže i při koupi jedné náplně vč. poštovného se to vyplatí. Asi to budu muset risknout.

Snad mi bude prominuto, ze nezakladam nove vlakno, ale privital bych rady, co delat se zasychanim cartridge s inkousty v domacich podminkach, kdy tisknu neco jen obcas. Casto cartridge zaschne drive, nez znovu tisknu. Vim, ze bych mel obcas delat kontrolni vytisk, ale ani to situaci neresi. Uvazoval jsem o lacine cernobile laserove tiskarne, tam snad tonery nezasychaji. Co vy na to?

jinými slovy koupit levnou laser tiskárnu s relativně velkým zásobníkem na toner(na 2tiscíce nebo víc listů) který se dá doplňovat bez čipování a podobných pytlovin.

Pro tisk jen občas zásadně jen originál náplně, nevím proč, ale všechny "náražky" zaschnou, lidi nám hodně nosí zaschlé tiskárny, když tisknou jen občas. Třeba v Canonu originál nezaschnul ani po půl roce. Jestli se tiskne často, tak jsou druhovýroby výhodné. Když už je zaschalá hlava (ne butylka), tak jí zkusit máčet ve vlažné vodě případně s trochou jaru. Na talířek nalít tak 2mm vody a namočit hlavu minimálně na 24 hodin. Pak zkust velký čistící program. Nepomůžě-li to a je-li patrné alespoň drobné zlepšení, tak možno libovolněkrát postup opakovat - není už stejně co zničit víc. Nikdy nepoužívat líh či jiná rozpouštědla, jen vodu. Inkoust je dobře rozpustný ve vodě. Naopak lihem se srazí a udělá cucky, co to ucpou už navždy.