Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.

Zdravím,
poslední dobou mi počítač zamrzá při hraní her - vždy hraju, najednou zásek a bud musím hru natvrdo vypnout nebo se to do 10 vteřin samo odsekne. Koukal jsem do Event Vieweru, našel jsem tam chybovou hlášku Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven. Opravdu si už nevím rady, zkoušel jsem reinstal driverů na nejnovější i starší, teploty jsou naprosto v pořádku (jak grafika,MB i CPU), nastavení TDR delaye...

Hardware : GTX 1060 6GB
Ryzen 5 1600
8 GB RAM
1 TB HDD
Windows 10 Pro

Za každou radu budu rád, další info poskytnu pokud bude nutno.

Vyřešil jsi to?

Mně se to stává taky, čas od času spadne nebo zamrzne při hraní Far Cry 5 a tohle najdu v Prohlížeči událostí. Ovladače nVidia poslední, bez jejich kompletní přeinstalace. Zkusil jsem nastavit TDR delay na doporučovaných "8", od té doby onen záznam v eventlogu nebyl. Ale včera při hraní FC5 zase spadla a tentokrát se objevilo toto:

[85156-grafika-png]

V eventlogu je záznam

Aplikaci FarCry5.exe byl zablokován přístup ke grafickému hardwaru.
ID 4109, čas 19:58:06
A hned vedle toho i ta původní hláška:
Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.
ID 4101, čas 19:58:09 a 19:58:11

Přitom jsem narazil na to, že problém se objevil i u Firefoxu (ID 4109).

Nevím, zda je to důsledek toho nastavení TDR delay, tak jsem to zatím z registru odstranil..

nV1070Ti
i5-8600K
16GB RAM
W10 Pro, 1803

Obávám se, aby to nebylo grafickou kartou. Záznamy ID 4101 (Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.) vidím v eventlogu od upgrade na 1803 (předchozí záznamy neexistují). Přeinstalaci systému neplánuji, koncem dubna plánuji přechod na 1809, to by mohlo být skoro totéž, snad.

Omlouvám se, nebyl jsem teď uplně u PC. Ano, daný problém jsem vyřešil a jelikož mě trápil delší dobu, tak jsem našel mnoho způsobů. U mě osobně to bylo kvůli grafice - šla na reklamaci. Poté to dělala znova a zjistil jsem že to bylo kvůli přehřívání - stačilo nastavit lepší teploty.

Další věc co na chvíli fungovala bylo snížení taktů grafiky, od výroby jsou občas moc vysoký a grafika to údajně nedává. TDR delay mi nefungoval nikdy, to je volovina, co jsem zkusil jednou...
Pozor! Nejnovější ovladače grafiky nejsou řešení! Používej ty které ti fungují - mě třeba nefungovaly asi 3 po sobě, kdy padaly všechny hry právě na tento problém. Stačilo dát starší.

Problém tohohle problému je prostě ten, že může být z mnoha důvodů a musíš jen zkoušet - pokud ti nepůjde něco z těch co jsem psal, tak dej vědět, pokusím se vypátrat další co jsem zkoušel, každému holt funguje něco jiného.

že to bylo kvůli přehřívání - stačilo nastavit lepší teploty

Tomu nerozumím, jak jsi nastavoval lepší teploty?

Já problémy pozoruji jen ve Far Cry 5, respektive jen ta mi čas od času padá. Pokud by to bylo kartou, pěkně by mě to štvalo, protože nevím, jak bych ji reklamoval, že občas spadne jedna jediná hra, že se objeví "upozornění" v eventlogu (ne "chyba" nebo "kritická chyba").

O snižování frekvencí (v MSI Afterburner??) jsem někde také četl.

Jak píšu, vydržím to do konce dubna, po "přeinstalaci"/update W10 uvidím, co dál.