Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělní .dff pomocí .cue

Dobrý den,
Prosím Vás. Potřebuji poradit ohledně AUDIA.

Jak mohu rozdělit jeden velký soubor .dff pomocí .cue? Program Cue Splitter .dff prý neumí (hlásí mi to program).
Na internetu jsem bohužel nenašel alternativu, jak to vyřešit. I když jsem kompletní soubor .dff překonvertoval pomocí Foobaru2000 na flac, tak i když se do cue splitteru načetly pak jednotlivé stopy ve FLACU, tak se během jedné sekundy rozdělování dokončilo, ale k rozdělení na jednotlivé stopy / nahrávky nedošlo.

Jak to tedy udělat?
Díky :)

Podle čeho posuzujete, že je poskožený? Já si spíše myslím, že když ten kompletní soubor .dff překonvertuji právě na ten flac, tak pak to pro ten .cue nefunguje. Jinak bohužel cue splitter jak jsem psal nepodporuje .dff, proto to neumí rozdělit rovnou :)
Jak dám výpis toho .cue souboru? ;)

A to je taký problém dať tých 10 riadkov toho *.cue súboru tuná?
Otvorím *.cue súbor napr.: v "Poznámkový blok", skopírujem (stačí prvých 5 skladieb) a vložím do tohoto fóra.
Napr. takto:

FILE "Richard Marx - MTV Music History Disc 1.flac" WAVE
  TRACK 01 AUDIO
    TITLE "Hazard"
    PERFORMER "Richard Marx"
    INDEX 01 00:00:00
  TRACK 02 AUDIO
    TITLE "Days In Avalon"
    PERFORMER "Richard Marx"
    INDEX 01 04:57:26
  TRACK 03 AUDIO
    TITLE "Too Early To Be Over"
    PERFORMER "Richard Marx"
    INDEX 01 09:40:40
  TRACK 04 AUDIO
    TITLE "Now And Forever"
    PERFORMER "Richard Marx"
    INDEX 01 13:29:45
  TRACK 05 AUDIO
    TITLE "One More Time"
    PERFORMER "Richard Marx"
    INDEX 01 17:00:01

Dobře no, není žádný problém, jen jsem se ptal ,,jak":

PERFORMER "Erich Kunzel and Cincinnati Pops Orchestra"
TITLE "Great film fantasies"
FILE "multi-channel.dff" WAVE
TRACK 01 AUDIO
TITLE "MAIN THEME"
INDEX 01 00:00:00
TRACK 02 AUDIO
TITLE "PRINCESS LEIA"
INDEX 01 05:36:09
TRACK 03 AUDIO
TITLE "CANTINA BAND"
INDEX 01 09:46:47
TRACK 04 AUDIO
TITLE "THE IMPERIAL MACH"
INDEX 01 12:04:14
TRACK 05 AUDIO
TITLE "YODA'S THEME"
INDEX 01 15:03:12
TRACK 06 AUDIO
TITLE "LUKE AND LEIA"
INDEX 01 18:23:66
TRACK 07 AUDIO
TITLE "DUEL OF THE FATES"
INDEX 01 23:06:18
TRACK 08 AUDIO
TITLE "ANAKIN'S THEME"
INDEX 01 27:26:36
TRACK 09 AUDIO
TITLE "ACROSS THE STARS"
INDEX 01 30:02:07 ............. a tak dále

A nevím, proč bych to dělal. Teď jsem to zkusil, a stejně cue splitter vyžadoval kompletní soubor stejného formátu (ten samozřejmě nemám, když kompletní soubor je formátu .dff a ten samozřejmě nepodporuje). Tak jsem zkusil alespoň ten překonvertovaný požadovaný soubor do flac, ale i přesto cue splitter ukončil rozdělování po vteřině, opět nic nerozdělilo. Takovým způsobem si hrát s koncovkami opravdu nemůže pomoci.

Popravdě vám nerozumím, proč bych to měl dělat.

Asi mi ,,vůbec" nerozumíte.

Ještě jednou to zkusím celé popsat, pak už vás budu odkazovat na text. Jelikož mi nerozumíte, přiložím raději i screeny, abyste se názorně i podívali, snad to pak pochopíte.

Mám jeden kompletní .dff soubor včetně .cue souboru. Ten .dff soubor bych chtěl rozdělit na jednotlivé tracky/skladby. Jelikož ale program cue splitter nepodporuje .dff, není to možné. - viz. screen č.1 + screen č.2
Takže pomocí cue splitteru .dff soubory nerozdělím. Řekl jsem si tedy, že zkusím ten kompletní .dff soubor překonverovat na flac či wav (pomocí foobar2000 to šlo) a pak použiji tedy .cue soubor pomocí cue splitteru. To sice fungovalo, jednotlivé stopy se načetly v cue splitteru, ale rozdělení se ukončí vždy po jedné sekundě a nic se nerozdělí. Navíc foobar .cue soubor i .dff soubor otevře a normálně přehraje, ale problém je v konverzi! Konverze proběhla o.k, toho celého .dff na flac, ale konvertoval "pouze" do 88,2 kHz, ale mám program, který konvertuje do plné kvality 96 kHz. Jenže ten program píše zase chybu konverze, protože prý DSD není dekomprimován či co.

Po vašem dotazu, zda jsem přepsal v poznámkovém bloku .cue soboru .dff na flac, ano - to jsem zkoušel, ale problém je stejný. Navíc jelikož když přepíšu na flac, tak po mě cue splitter pak vyžaduje najít zdroj flac souboru, a to i když jsem našel (ten překonvertovaný pomocí foobaru), tak stejně opět k rozdělení nedošlo. Prostě to takto nemůžu ani dělat, abych rozrušil nebo překonvertoval původní .dff soubor na jiný formát a pak použil .cue. V tomto případě to je nesmysl, navíc přepisovat dle vás koncovku .dff na flac a pak použít .cue! To prostě ani nepůjde si tak jen přepisovat a rozdělit.

Nevím, jak ještě detailněji to popsat, já si myslím, že je to více než jasné.

Nebudeme tady šachovat nějaké připosování koncovek souboru a formátů, protože to nikam nevede. Foobar2000 mi kompletní .dff soubor přehraje, lze jej i překonvertovat do flac (ale opět hromadného, bez jednotlivých skladeb a "pouze" do 88,2 Khz, namísto 96 kHz, což umí právě iso2dsd a dBpoweramp, který běžně na konverzi SACD používám, ovšem tady to hlásí chybu toho .dff že není DSD dekomprimován či co.
Foobar rovněž načte i .cue soubor a načte jednotlivé tracky z .dff. Ovšem z těchto jednotlivých tracků pak už nelze provézt konverzi na flac/wav, píše to nějakou chybu, neumí si s tím rovněž poradit.

Jediná a jednoduchá cesta je jednoduše zkrátka rozdělit bez jakékoliv konverze a jiných úprav .dff soubor pomocí přiloženého .cue souboru! Jenže Cue splitter .dff soubory nepodporuje. CHce to nějaký software, který dokáže rozdělit pomocí .cue .dff soubory - přímou cestou, ne oklikami, jinak to nikam nevede, jak vidíte!

Jak tedy rozdělit .dff kompletní soubor PŘÍMOU CESTOU pomocí .cue? Děkuji! :)

Ja mám pocit, že je to naopak. Ja rozumiem úplne jasne. Len moje rady nepadajú na úrodnú pôdu..
Ja delič dff súborov nepoznám, ale ak sa rozhodneš ísť cestou delenia flacu, tak to by deliť isť malo. Veľký flac rozdelíš na malé flacy, fľaky, tzv. fliačiky :)
A vtedy je to prepísanie v cue texťáku nevyhnutnosť, ako inak má ten delič vedieť čo má deliť?
On to vie len podľa toho čo tam má napísané, nie podľa toho čo si ty prehrávaš vo foobare. Preto sa pýtam na funkčnosť toho flacu.. pretože buď máš zlý flac, zlý cue, alebo ten rozdeľovač. A každé z tejto trojice máš možnosť skontrolovať/preveriť.

Všechno jsem tu ale už dvakrát či několikrát psal. Připadám si jak kolovrat!

Asi si ze mě děláte srandu, ale i přesto potřetí odpovím:
.dff soubor byl převeden na FLAC, který je normálně přehráván, funguje a neobsahuje žádnou chybu - proč by taky. I když v poznámkovém bloku změním .dff na flac, následně v cue splitter otevřu pomocí .cue jednotlivé tracky, které se bezproblému načtou a dám rozdělti, zkrátka k rozdělení nedojde. Už jsem to tady psal ale několikrát. Ještě váš verdikt, zda není flac či .cue poškozen - :D Potřetí říkám, není. Flac je v pořádku, .cue rovněž, protože jednotlivé tracky načte, dokonce přehraje. Cue splitter jednotlivé flacky načte, ale zkrátka je nerozdělí. Po vteřině ukončí rozdělování a to je vše. Ještě jednou. FLAC JE V POŘÁDKU, JE PŘEKONVERTOVÁN Z .DFF NA FLAC, VŠE HRAJE JAK MÁ, OBSAHUJE STEJNOU STOPÁŽ, CUE JE ROVNĚŽ V POŘÁDKU, NAČTE JEDNOTLIVÉ TRACKY V CUE SPLITTERU, ALE I PŘESTO JE NEROZDĚLÍ - pokud stále nerozumíte, viz. předchozí věta velkými písmeny.
Takže závěr: Nemám ani zlý flac, nemám ani zlý cue a ani rozdělovač. Běžně to požívám, jen nikdy ne pro .dff (tak i přes konverzi na flac) to takto zkrátka nefunguje. Dělám vše tak, jako vždycky :) akorát s rozdílem že konverze probíhá ne třeba z APE na FLAC, ale z .dff na flac. Tam může být problém. Už jsem taky psal, že píše všude, že DSD není dekomprimován, což je důležitý poznatek a k tomu jste mi nic neporadili, jak jej dekomprimovat, aby vše šlo bez problémů. Je třeba ten DSD napřed jakoby dekomprimovat, nejspíš je nějak zabalen, chráněn či něco, nevím, ale bez toho se určitě nedá pohnout! V tom bude chyba, ale chcete řešit pouze FLAC :)

Naštěstí jinde mi IHNED porozuměli a ihned mi poradili software, který tohle dokáže. Už to dořeším tedy s nimi, i tak díky za RADU :-) :-D Mějte se :)

Pokud ti Foobar ten CUE správně načte, proč to tedy nerozdělíš jednoduše ve Foobaru a vedeš tady tak složité monology?

A jenom technická poznámka - pokud jsi SACD převzorkoval na "plnou" kvalitu 96 kHz místo 88,2 kHz, tak jsi ho nejen nevylepšil, ale navíc zprznil. Nejvyšší kvalita z SACD je 88,2 KHz (přesněji sudé násobky 44,1). Vše ostatní znamená převzorkování se ztrátou kvality, i když je výsledná frekvence větší - je to přibližně totéž jako bys do kola, které má z výroby v ráfku 88 drátů vyvrtal 8 dírek a přidal dalších 8 drátů, aby jich bylo 96. Úplně stejná blbost.