Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitrate do 4K televize - seká se

Mám doma 4K televizi a připojuji do ní hdd přes USB 2 (hdd má sice 3, ale tv má jen 2)

kde mám filmy ve vysoké kvalitě UHD s bitrate 60,5 Mb/s a výš.

Problém je, když pustím film tak se seká (bitrate nestíhá).

Jak to mám vyřešit, existuje nějaký přehrávač co by to uměl přehrát z disku? Pokud jo, můžete nějaký doporučit?

Nepotřebuji mít na něm mechaniku, chci jen přehrávat filmy z disku ve 4k ve vysoké kvalitě.

Díky za rady.

USB2 ti to neprenese dostatecne rychle.

Se to dela tak, ze se k TV koupi nejake multimedialni centrum nebo k nemu pripojis nejakej pocitac vhodny na prehravani 4K a prehravas to na tom. TV potom pripojis ciste jako zobrazovadlo a prenasis to do ni bud pres HDMI (tusim 1.4 verze u z umi 4K, TV kazdopadne tu spravnou verzi bude mit) nebo pres DisplayPort.

No nevím, 60 Mb/s a výš je nějakých 7,5 MB/s. I kdyby šlo o videa s dvojnásobným datovým tokem, mělo by to USB zvládnout s rezervou. Spíš bych se zaměřil, co přesně je zač ta televize, jestli vůbec má výkon na zvládání takového videa. Vůbec bych se nedivil, obzvlášť u levnějších 4K už jsem několikrát viděl situaci jako před lety, kdy fullHD televize odmítala přes USB přehrát fullHD video, případně ho přehrávala trhaně. Prostě měla panel, ale ne dost výkonu.

Jo, souhlas, to je docela mozne, ze spis nez USB to neda ta TV, na hrane je to holt pro oboji, bud jak bud potrebuje nejakej externi 4K prehravac a TV bude jen zobrazovadlo.

---

Pro tazatele: Netusim, ja mam u sebe i u rodicu pripojenu TV k pocitaci, takze to mam jednoduche.

Lidi se 4K je hrozne malo, ja ji take nemam. Nejake prakticke rady necekej. Verim ale, ze jak jsme se tu shodli, ze budes potrebovat nejaky externi 4K prehravac, tak se to je pravda, ze jinak to nepujde.
Jestli ti na te TV funguji filmy v 1080p dobre a nejde jen 4K, tak nic jineho snad v uvahu pripadat nemuze nez ze to 4K s te flashky (externiho disku) ta TV proste neda.

zapomněl jsi na overhead.

1. telka nejsou NTčka, tudíž je tam nějaká kopie/klon NTFS
2. správa USB provozu taky něco stojí
3. do úvahy je třeba brát také fragmentaci FS

Takže ve výsledku se třeba slaboučký CPU v TV zabývá z 60% pouze tím, že se snaží číst data. (v tomto konkrétním případě ovšem je problém jinde)