Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Všetke procesy mi idú cez procesor a grafika 0% zaťaženie.

Chcem vás poprosiť o veľkú pomoc.
Všetke procesy či hra alebo programy idú cez procesor a grafika ma 0%zaťaženie.
Viem že grafika je možno integrovaná ale kedže mám notebook a s grafiku som nič nerobil od výroby tak pochybujem že by mohla byť integrovaná. Prosím o veľkú pomoc pošlem tu par screenov obrazovky... Ak si všimnete pri snímke poslednej tak je tam aktuálny režim, Monitor a HDR že niesu k dispozícii. Grafické ovládače mám najnovšie od grafiky aj intelu.
Moje komponenty:
✅Procesor:
Intel® Core™ i3-3110M (2,40 GHz, 3 MB, 2 jadrá)

✅Operačný systém:
Windows® 10 64-bitová verzia

✅Displej: 15.6" TruBrite® HD 1366 x 768 s LED podsvietením, lesklý

✅Pamäť: 4 GB (1x4GB) DDR3 1600 MHz

✅Pevný disk: 750 GB SATA 5400 RPM

✅Grafická karta:
NVidia GeForce GT 740M 2GB

✅Technológia CUDA™

✅Technológia NVIDIA® Optimus™
Ďakujem za pomoc..

Viem že grafika je možno integrovaná ale kedže mám notebook a s grafiku som nič nerobil od výroby tak pochybujem že by mohla byť integrovaná

Tomuto vôbec nerozumiem... to ako si myslíte že či je grafika integrovaná alebo dedikovaná rozhodujete o tom vy? Viete vôbec čo znamená integrovaná grafika?
Odpoviem rovno, neviete.

Integrovaná grafika aneb. IGP je v podstate Integrovanie grafiky do processora, teda určitá časť processora zabezpečuje funkcie grafiky. A to záleží čisto od výrobcu zariadenia... Inak tá GT 740 je dedikovaná grafická karta (samostatný chip).

Ovladače pre grafiku si mal najlepšie nechať také aké boli od výroby notebooku, teraz budeš mať iba problémy. (Osobné skúsenosti :D, niektoré hry mi nešli spustiť, objavovali sa ´´artefakty´´...) Po resete notebooku (vrátenia driverov do pôvodného stavu) bolo všetko v pohode.. :)

kamo znamena to, ze obe dve grafiky jsou nevytizene (tedy v různých programech na monitoring jako hwinfo nebo hwmonitor ti spotřeba grafiky je nízká (napří pod 0.1 W), pokud by byla použitá hlásilo by to třeba 5-40W, položka se jmenuje GT Cores případně sledovat d3d usage; pro externí grafiku nvidia je položka zatížení samostatně, a lze jedonuše zjistit v systray když si v nastavení nvidia nastavíš v horním menu Zobrazit stavovou ikonku zatížení: šedá=neaktivní, zelená, použitá, po najetí myší zobrazí aktivní aplikace)