Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "zpomalený" PC

zdravím vás..můj dotaz bude trochu (víc) laický ale jsem laik a jinak to neumím říct, takže se omlouvám:-) Po včerejší bouřce se mi stalo,že počítač pracuje velice pomalu, ale mám pocit že tohle dělá jen když jdu na net..načítání stránek trvá dlouho a prakticky čehokoliv co dělám..otvírání souborů atd..dokonce i když píšu dotaz sem, tak se seká.. neustále svítí kontrolka,že pracuje..zvládnete mi někdo poradit i s tak blbým vysvětlením?:-)díky

Teoreticky je možné že během bouřky došlo ke kolísání napětí nebo výpadku elektřiny a disk se díky chybám přepl do nejpomalejšího režimu PIO. Rychlost a režim přenosu disků se dá najít ve správci zařízení. Spíš bych to sázel na nějaký spyware s bouřkou nesouvisející...

Jako laik by jsi měl mít při bouřce počítač vypnutý když i já "profík" jej vypínám a to prodloužkou /psem/ s vypínačem-nebo vytáhnout kabel.
Na druhou stranu je zase po boučce nejvíc kšeftů se spálenýma zdrojema:-D

jo to já měl vypnutý a vytažený ze zásuvky;-) ale už chvíli před tím než to sem přišlo se mi zdálo, že bliká světlo..no a jak se tu začalo blýskat, vypnul jsem ho:-)

a pokud by se disk přepl do nejpomalejšího režimu, co s ním potom?:-)

Přepnutí disků do režimu DMA není složité: "Správce zařízeni", v něm "Řadiče IDE ATA/ATAPI". Tam se podívej na vlatstnosti primárního i sekundárního kanálu, složka Upřesnit. Měl by (musí!) být nastaven režim přenosu "DMA (je-li k dispozici)" a jako aktuální režim přenosu, pokud je zařízení přítomno, by měl být vypsán některý režim Ultra DMA.
Pokud je režim přenosu nastaven na PIO, tak je potřeba to změnit na to DMA. Pokud ani po tom (a po nějaké době, popř. restartu) se nezmění aktuální režim na DMA, tak lze odebrat jak primární, tak sekundární kanály a restartovat. Tohle v drtivé většině případu srovná disky do latě.

nevím,jestli jsem tě pochopil správně, ale díval jsem se do správce úloh na procesy a nečinné procesy systému skáčou mezi 90 a 97! Já se v tomhle moc neorientuju ale myslím že mi někdo říkal že tohle když se stane,tak je zle..:-)

Dobrý den,může být poškozená síťová karta od výboje blesku,mám to několikráte za sebou i při vypnutém PC,dvakráte po bouřce odešla ramka,potom přímý zásah přes TV kabel toho odešlo jaksi privela.Teď to hlídám a :vypínám a asi před měsícem opět TV karta a přitom vše vytaženo.Sousedovi vyskákaly zásuvky i s krabicemi.