Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta a sběrnice

Zdravím, chci se zeptat ohledně sběrnice. Narazil jsem na názor, že čím větší sběrnice tím větší výkon. Jak je tedy možné, že novější grafické karty s 64bit sběrnicí jsou výkonější než 6 let staré karty co mají 256bit sběrnici, GDDR5 paměti a velký takt jádra.

Takže ve finále ta sběrnice není tak důležitá? Na čem záleží nejvíce když jde o výkon ve hrách?

• Vetsi sbernice (sirka pasma) je jen sirka kterou protekaji informace.
* Predstav si to kuprikladu jako reku. Tak sbernice dela jeji sirku, coz neznamena cim je sirsi tim je vykonejsi.

Na čem záleží nejvíce když jde o výkon ve hrách?

• Prevazne na rychlosti vypoctu "poligonu" (tech trojuhelnicku, které se tisknou na obrazovku).

Díky a můžu se ještě zeptat, jak funguje optimalizace her?

Jde o to, že hra má třeba hodně polygonů a optimalizací je myšleno snížit počet polygonu a zachovat grafiku hry, tím ulehčit grafické kartě?
Všichni mluví u náročných her o tom, že jsou špatně optimalizované, ale nikdo nehledí na to, že jsou plné detailních textur a polygonů.