Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který monitor koupit? 27"

Ahoj, rád bych poprosil o radu.
Pokud by jste měli na výběr z těchto tří monitorů, který vybrat?Strašně se mi líbí to HP, ale nevím jak jsou na tom kvalitou s panelama atd.
Nechci řešit nic kolem..... pokud jsou na výběr jen tyto, tak který ???
27-hp-27-curved-display-d4953589.htm

27-acer-ed273wmidx-d4923965.htm

27-philips-278e8qjab-d4747459.htm

Díky za všechny rady...

Za mě Philips. Je to přece jenom kvalitní značka.

To kvalitní značka bych dneska netvrdil u ničeho.Philips je dneska Čína jako všechno ostatní panely dávaj ode všech tj hlavně od Samsungu a LG a ty jedou ve velkým že jde nějaká výstupní kontrola do hajzlu mrtvý pixely pak běžná věc u všech značek dneska,paradoxně u panelů AU Optronics který dává třeba BenQ atd sem nikde o mrtvejch pixelech moc nečetl,ale u Philipse,Samsungu třeba dost často .:-)

Když vemu Tv tak snad jedinej kdo dělal svoje Tv se svýma panelama, tj Sharp už maj taky Číňani který ho zadluženej nakonec koupili.A stejně když byl JPN tak jako kvalita panelů Ok osazení taky a kámoš ho mohl po 3 letech vyhodit když se vyhnojil,stejně jako ostatní značky s kurvítkama.Teď sem zrovna četl někde jak slavnej Samsung dává kurvítko do Tv který 100% po 3 letech udělá svojí práci a oprava 3000Kč.:-)

doproučuji nejdřív vyzkoušet ve skutečnosti zda bude kulatá obrazovka OK, přeci jen to je něco nového., záleží na náročnosti, a účelu, jak je důležitá přesnot barev a rozsah, jak se liší v response rate. doporučuji projít recenze ne tftcentral.co.uk a pcmonitors.info/reviews , v češtině jsou dobré pa pctuning /cnews, ale záleží, zda je monitor recenzován. Chceš nový nebo bazarový?
v lepší recenzích ty se monitorům podívají pod kapotu.
Podivuji se nad tím, že jde jen o FullHD, já za 5000 kupoval QHD 8bit IPS, 5 let starý. Tudíž si myslím, že buď MÁŠ NÁROK na lepší rozlišení nebo najdeš levněji.

Pokud monitory vypadají papírově stejně, je dobré to rozseknout podle stojánku, povrchu (liší se i polomatný, matný, dobré vyzkoušet individuálně), možnosti naklápění, ovládání, a kvalitě repráků(hraje li roli)

Co se týče značek , jde o pověsti, každá značka vyrábí low end i mainstream a každé zboží se může podělat. Zrovna philips bych řekl že není moc zvučná značka monitorů (ale samsung také donedávna vyráběl ledničky a pračky dnes nejlepší ssd,mobily)

• Jak budes od monitoru vzdalen daleko ? FHD@1080p bych IMHO pro "27" oznacil opravdu jako hranici.
• Monitor chces najaky ucel? Hry ? Tak spis zakup IPS, jestli mas vykonejsi grafickou kartu a ches zustat u "27" tak nejaké IPS QHD@1440p.

PS : Jinak to prohnuti u panelu VA neni spatné.
• CURVED které jsem mohl osobne vyzkouset, mi prohnuti prislo spise prijemné a ani to nejak nevnimas, nevadi to.
* Ono jde spis o to , ze panel [VA] nema zrovna nejlepsi pozorovaci uhly, kde CURVED prohnuty panel u takovych rozmeru jako "27" a vyse jako "31.5" a podobne toto zahnuti napomaha proti ztrate slivani cerné barvy|pozorovaciho uhlu, alespon pro ty, co jsou k monitoru blyze, mezi 30-50Cm.
(nic spolecného s pruhnutyma TV).

- Monitor a TV jsou dve rozdilné veci, monitor neni TV bez tuneru. (neni to to samé, ani ten samy panel, mozna az na nejaké vyjimky, jas, RGB, nebo prokladani pixelu nebude to samé, v TV se nevyznam, vic detailu by mohl prispet admin MM, ten dela tusim FM pro TV, ten to bude znat podrobneji).
* To je jak prorovnavat obdelnikove pixely PLASMY s LCD monitorem ..

- U tak velkych monitoru (31.5 a vyse), nebo u "21/9" Widscreen, u panelu typu [TN] nebo [VA] se pri vetsim uhlu ° straci cerna, nebo barvy pro TN, takové (i kdyz lehké) prohnuti z casti této ztrate zabranuje, jelikoz jemne snizuje uhel,stupen ° pohledu.
* U TV jde spise o clonu svetla.

No tak to by mě zajímalo taky to ohledně panelu,ale technologie je jedna takže to bude stejná výroba,Tv 50-60Hz,100Hz,200Hz real panely - monitory 60Hz a otázka pak jestli je dělaj 144Hz - 240Hz real jako u Tv pak by v tom byl rozdíl nebo to je jenom nějaký dopočítávání jako u Tv do těch 1200CMR apod.Vstupy no dneska je DP navíc ale jinak HDMI je standart každý Tv ,obrazově vtom rozdíl nebude....(jenže to je o tý velikosti,dneska je na těch 50cm běžná 24-27,32 pak už se dá srovnat s tou Tv pokud budou stejný kvality ve hrách a v Os tam rozdíl nebude znát ca na ten metr)

Díky za vyjádření.Včera jsem se byl podívat po obchodech a našel to HP 27.Koukal jsem na videa a nakoneco ho koupil.Jsem opravdu spokojený.Jen nejsem schopný ho doladit.Pořád se mi to nezdá.Jde někde najít nastavení na kalibraci? Myslím tím už přímo hodnoty nebo nějaký způsob jak to doladit, ručně to fakt stále není ono.