Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záření z notebooku, jak eliminovat?

Dobrý den, potřebuji kvalitní radu, jak toto záření eliminovat. Pracuji 5 - 10 hodin denně na notebooku, který mám od sebe asi 50 cm. Koupil jsem si klávesnici zvlášť, abych nemusel ťukat rukama přímo na noťasu, protože mne z toho pálí ruce!
Ale i tak, po asi 15 minutách práce mně začne pálit i obličej a jsem v háji. Také mně bolí hlava.
Jde o záření, jak z obrazovky, tak z místa, kde je klávesnice, snad z procesoru, nevím přesně, nejsem v tom profík.

Jak vyrušit, nebo zmírnit toto záření? A nemusí to být moc drahé, nerad bych kupoval nějaké drahé zařízení.
PROSÍM O RADY! A MOC DÍKY!

loading...

Dobře,tak vážně. Pokud pracuješ tolik hodin,tak je více možností. Koupit externí větší monitor a ergonomickou USB klávesnici. Nebo přímo používat stolák a práci pak překopírovat na NB. Záření z NB je asi tolik jak v komárovi sádla. Je to únava očí,nevhodná poloha zápěstí a celková únava.

Ohledně žlutého oblečku, bude jistě velmi slušivý, zvažuji koupi, manželka jistě ocení můj sex appeal, když se jí v něm ukážu.
Ale teď vážně.
Záření z notebooku je velké a je vnímatelné. Zejména obrazovka. Záleží také na značce, výše záření se může lišit, u příštího nákupu Nb se o toto rozhodně budu více zajímat.

Prosím?
Když jsem viděl dvě první odpovědi, mezi nimi vaši s odkazem na "oblek", okamžitě mi bylo jasné, že tady asi kvalitní odpověď nedostanu.
Pokusil jsem se alespoň na váš "vtip" odpovědět vtipem, který jsem poté rozvinul o další data.
Ale jak vidím, vy máte problém i se čtením. V původním dotazu jsem psal, že mne z práce na Nb pálí ruce (ze záření), vy jste to ale zcela převrátil na "bolest prstů". Absolutně nechápu, kde jste ten nesmysl vydoloval. Patrně jste se přehřál z dnešního slunka ne?...
Nemáte ani základní znalosti o záření. V Pc poradně jsem očekával vyšší level myšlení "poradců".

Pro mne zbytečná ztráta času.

Se tady mějte

A co si pod tim "vyssim levelem mysleni" predstavujes? Jestli te pali oblicej, zajdi k dermatologovi a prestan to svadet na vymyslene zareni z procesoru.

Druha mosnost je sehnat si nejakeho filipince s virgulej, dat mu pet tisic na ruku, sehrat "ocistujici" divadylko a placat se po zadech, jak jste ty magicke paprsky smrti zastrasili.

Posledni dobou se tu rozmaha nejak moc troll-threadu.

Neni to zareni je to blbou polohou ruk a krku t.j. napr. blba stolicka a stol, blbe (alebo ziadne) okolite osvetlenie, alebo nahovno notebook (TN panel co v nom hovno vidno kup si normalny monitor) apod.
Na 10h pracu treba velmi slusnu stolicku (v praci sme mali ca 500eurovu a to som este nadaval ze blba), stol, spravne nastavene, opierky, vsetko. Googli si slovo ergonomia prace.

Nezari obrazovka ani klavesnice. Zari do okoli vsechno co vede elektricky proud. Zari veskere kabely proste vsechno co je na elektriku, zari i kabelaz ve stenach.

Nikdo tu z tebe teda nedela blazny, naopak rady jsou zcela k veci. Toto bezne zareni nevadi 99,999999999999% procentum lidi, takze se to nijak neresi. Mas opravdu jen dve moznosti, bud si koupis ten oblek nebo prestanes veskerou elektroniku pouzivat a odstehujes se nekam, kde te podobna elektronika nebude ovlivnovat. Neni zadne jine reseni.