Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení k internetu - nemohu se připojit na nějaké servery

Čááu!

Mám pro Vás jednu velkou záhadu.

K internetu jsem připojený pomocí wifi, na půdě máme router. Vše funguje bezvadně, ale ... Asi před týdenm se objevily potíže a to sice.

Připojení funguje v pořádku, ale na nějaké servery se nemůžu připojit. Například se jedná o Facebook, Google, Stream a další ... Ale! Používám Firefox 3.0 a v něm to vůbec nejde, zato v IE to občas jde. Takže abych to shrnul, připijení k internetu funguje ale nemohu se připojit na ěnějaké servery.

Možné příčiny

1) Viry // otestoval jsem celý počítač, naezené viry vymazány
2) Cookies // vymazáno
3) Internet files // vymazáno
4) Firefox profil // založil jsem další dava a ani na jednom nejde
5) Firewall // vypnuto

Všechno jsem vyzkoušel ale nic nezabírá.

Kde problém není

1) U poskytovatele // zkoušel jsem se z jiného počítače připojeného do stejné sítě připojit na Facebook, Stream a další a vše funguje.
2) Ban // to snad ne.

Nevíte prosím co s tím? Jak to znovu oživit? Děkuji ...
Změna předmětu, původně: Připojení k internetu (LaKr) (Kráťa)

loading...

Hodně často se mi stávalo, že připojení k interentu pracovalo, aniž bych pracoval na internetu. Ale po ukončení procesu mom.exe to přeslo ...

Používám avast.

Lovce špionu? Nene, ale teĎ mám černé svědomi, že je to možné.

Tak jsem zkoušel snad všechno, odinstaloval jsme ftp server, reinstaloval Firefox všechno a nic ...

Ale našel jsem rpoblém, Windows nedokáže opravit připojní k místní síti, vždy hlásí obnovování ip adresy se nezdařilo.

Ještě mě napadlo, co takhle přinstalovat ovladače na síťovku?

___________________________________________________ ____________________
______________________________ _________________________________________

Tak problém stále přetrvává.

- zkoušel jsem přinstallovat Firefox
- nainstaloval jsem nové IE 7
- otestoval jsme celý počítač
- přinstaloval jsem ovladače
- restartoval router
- restartoval switch
- zkoušel opravit připjení - nezdařilo se
- jiný prohlížeč

Ale nic ... Nevíte někdo prosím čím by to mohlo být?

u člověka kterému superantispyware našel stovky podezřelých objektů, bych se nezdržoval ani minutu, ať si nainstaluje windows znovu a sobě ať přidělí práva pouze user.

co s tvým krámem: jak máš nastavenou konfiguraci tcp/ip? umíš sem vložit výpis ipconfig -all (výpis, ne obrázek)? jako dns používáš skutečné dns od providera, nebo adresu routeru?

nemáš ve firefoxu - v nastavení připojení - vyplněnou nějakou proxy?

Žádné proxy nepoužívám.

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : MARTINNOVAK
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/
1000Base-T Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1D-60-6D-CE-34
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.11.1.101
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 28. června 2008 2:00:26
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 8. července 2008 2:00:26

Ano používám dns od providera, sám mi doporučil to takto vyplnit.

Měl bych to změnit?

už ti to jede tak asi nemá smysl do toho rýpat. divný je mi řádek:

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

ty tam máš nastavené dvě brány, nebo k čemu patří adresa "10.11.37.129" ?
správná je totiž jen ta adresa routeru, který ti zároveň přiřazuje ip přes dhcp: 192.168.1.1

Ještě jsem si všimnul já například když dlouho pracuju na internetu, tak se pak na výše zmínene servery nepřipojím, ale pokud otevřu prohlížeč a hned napoprvé začnu vyhledávat v Google, tak to funguje ...

Tak já jsem si založil nový uživatelský účet a najednou vše funguje.

To je divné ... Nevíte?

hm, dalo se to predpokladat.

Muzes smazat novy (jiz opet zavirovany) ucet a na dalsi pohlcovani viru si vytvorit opet novy ucet, ktery opet za 14 dni vymazes a pak znova a znova a znova....

Pro autora threadu:

jjj, takže odedneška CELIBÁT na porno, warez stránky. Vytvořit účet s oprávněním user. Stáhnout trošku větší firewall, třeba ZoneAlarm. Nemění se ti homepage? Tohle se dá nastavit v SAS, kde mám nastavenu ochranu proti změně homepage. Ten účet si jinak zaviruješ rychle. Je zajímavý, že já pracuju pod adminem už řadu let a virů jsem měl asi 2 (poprvý Melissu z jedný flashky kámoše a podruhý nějakýho, co blokoval příchozí porty, hlavně klávesnici a to byla prča :-) ). Pokud nepočítám ty hacker-utility typu Brutus-AET2 atd.