Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je výdrž/spotřeba smartphonu při hotspotu/tetheringu/sdílení ? U mě vysoká

Měl bych dotaz, jaká je tak obvyklá spotřeba mobilu (skoro všechny mají 1cell Lion 3.5-4.2V) , nebo výdrž (keď neumíte měřit spotřebu, ale měli to zapnuté od nabití po vybití) když vykonává funkci hotspot / tethering / routuje připojení přes wifi AP do sítě operátora k internetu Mám na mysli běžné smartphony aktuální až 5 let staré , zajímá mě cokoli (android. iOS, symbian, Win-phon).

Protože mě se zdá strašně nízké , že mi mobil žere 400mA a vydrží tedy jen teoreticky 4 hodiny (v praxi to bylo teď půl hodiny jen, měl jsem ho částečně vybitý a běželo mi to do uplného vypnutí, kdy pak nešel zapnout) dělat internet access point . Přitom v idle má spotřebu 4mA a při navigaci v menu 30-60mA.

Z jedné strany strašně málo, čekal bych víc, alekdyž si člověk koukne, koli žere volání (200-300) /internet v mobilu přes data nebo přes wifi (150-500), tak to zas tak moc není - musí běžet wifi + HSPA najednou.

Tohle je dotaz nejlépe na servisního technika z autorizovaného servisu konkrétního výrobce.
Domnívám se, že to mají popsané v servisních příručkách, včetně náročnosti proudových rozsahů.

Jakým způsobem byly zjištěny a změřeny proudové požadavky. Opravdu při navigaci bere jen 30-60 mA?

Mě nejvíc překvapuje, že ta spotřeba 400mA je prakticky konstatní (na grafu to je jako furt rovná přímka se několika údolími menší spotřeby (např 300 jen), skoro, jako kdyby regulacni obvody víc telefonu nedovolily a nutily telefon throttlovat. POZOR: ta spotřeba je masivní i když nejen žádný traffic neprobíhá, ale i když ani není žádný klient připojen přes wifi – pod 230mA nejde, CPU load 22%). Při stahování je spotřeba zmíněných 400mA. Dokonce i když nic se neděje, pak si stáhnu např 20kB stránku, tak to na pár sekund (asi 5s) je 400mA).
- Pozor psal jem o navigaci v menu, nebo čtení textu (30-60mA). Při navigaci GPS má spotřebu 90-120mA (kolem 10h provozu) – to je zase úsporné, stejně tak jako idle (4mA, to je famozni)
- Údaje jsou čtené pomocí aplikace na monitoring. Připojení je HSPDA (3.5G)

Je možné, že když je telefon starý 9 let, že nemá nějak optimalizované tyhle funkce (nebo dedikované HW a akcelerátor wifi nebo algoritmy na routing paketů) – musí na to být speciální aplikace, nejde o součást systému...

Jo zajímalo by mě právě, jak jsou na tom dnešní telefony... Právě jak dlouho takový hotspost dokáže běžet nebo při jaké spotřebě (čas= kapacita/spotřeba)

aktualizace:
tak předchozí čísla byly dost nízké, šlo o lehký traffic.

Když jsem tomu dal co proto, tak spotřeba byla mnohem vyšší , prakticky u čerstvě nabité baterky (nebo 75%) spadlo během trafficku napětí na 3.6V
—velký upload (realně 1.6–2 Mbps - maximum HSUPA je 2Mbps*) - spotřeba průměrovaná 600mA , špičkově i 800-900mA
—download (reálně 3.7 Mbps - maximum HSDPA 10 Mbps) - spotřeba také průměrovaná 500-600mA, špičkově do 700mA.

* hodnoty HSPA pro daný telefon

Mne mobil vydrží do okolo 55-60 hodin bez nabytia, pri bežnom používaní do 2 dní, pri ťažsom používaní (nie len volanie, ale aj prehliadanie Internetu, hranie hier, a pod.) cca do 30 hodín, pri zapnutom AP asi 12 hodín (počas ťažšieho používania) až 24 hodín (pri bežnom).
J5 2016