Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ip kamery

Poradte mi ip kamery na rodinny dom. Predstavoval by som si 3 kusy. Vraj su dobre hikvision co sa tyka pomeru ceny a kvality. Idealne keby kamera vedela nahravat na sd kartu a tiez na ext HDD pripojeny v sieti. Ak sa to da Chcel by som ext hdd s lan pripojenim tak aby nemusel bezat ziadny pc ani nvr len kamery a HDD na kt. Budu ukladat zaznam.
Pozeranie live obrazu kamery a tiez zaznamov z mobilu ci pc povazujem za samozrejmost.
Nie je potrebne pozeranie aj cez internet - staci v domacej sieti.

Niekde som cital o dualnom streame kamery - co to znamena? Je potrebne aby kamera mala takuto funkciu?
Musi mat aj nocne videnie.
Nemusi mat zoom ani otacanie ale aspon 2mp cip a fhd rozlisenie.
Ake kamery by ste doporucili?

Velmi pekne dakujem za pomoc.

//
Nasiel som toto https://m.alza.sk/wd-my-cloud-home-2tb-d5124026.htm a http://www.hikvision-kamery.sk/insomnium2/Hikvision-DS-2CD2110F-I-d12947.htm bude mi to fungovat tak ako potrebujem?

je to marný, je to marný, je to marný.

Levný NVR s PoE porty stojí 100€, nechápu k čemu je kamera s SD kartou a už vůbec nechápu, k čemu má být nahrávání na nějaký "externí HDD." Až budeš hledat nějaký event, budeš čumět na všechny záznamy?

Druhý stream (a spousta dalších funkcí) je smysluplných až s NVR.

Ďakujem za názor.
Chcem to tak riešiť práve kvôli tomu aby mi nebezalo nonstop nejaké dalsie zariadenie. Ked uz bezi kamera preco by mal bezat dalsi spotrebic len na ukladanie zaznamu..
A prave len na to chcem kamery. Aby kamerovali. Ukladali zaznam.
Preco by som mal cumet na vsetky zaznamy? Ved ich uklada podla casu a datumu a rovno ich tak aj pomenuva. Alebo sa mylim?

Ďakujem za odpoveď.

// viete mi predstavit aj konkretne riesenie toho nvr a kamier v rozumnej cenovej hladine?
Ďakujem za odpoveď

1. záznam přímo v kameře je úplně k ničemu. Zloděj se na tato zařízení zaměřuje a případně si je rovnou i odnáší (a pak je záznam na SD kartě k ničemu; kromě toho, žádná SD karta nevydrží takové objemy záznamů dlouho)
2. Stejně ti musí běžet nějaké zařízení, na které budeš data nahrávat (ten "externí HDD" což je prakticky NVR nebo NAS)
3. Je extrémně nebezpečné vytahovat svou domácí LAN někam ven, kde si do ní může kdokoli připojit jen tím, že odpojí kameru
4. NVR má tu výhodu, že má integrovaný switch s PoE, tudíž nemáš další zdroje a poe injektory pro každou kameru
5. NVR umožňují různé vyhledávání, přeskakování apod., mají mobilní aplikace na dohled, tudíž se na VŠECHNY kamery dá připojit pohodlně z internetu

Výše uvedené ti řekne každý kamerář, kamera bez NVR nemá žádný smysl a nahrazovat NVR nějakým NASem nebo dokonce ukládat záznamy na SD kartu svědčí o tom, že kamerový systém vůbec nepotřebuješ.

Pro 4 IP kamery bohatě stačí: http://www.bonusko.sk/dahua-nvr2104-p-s2-ip-rekorder-pro-4xip-do-6mpix-80mb-s-1x-lan-4x-poe-1xhdd-hdmi-vga-onvif/
Kamery samozřejmě musíš volit podle použití, místa instalace a potřeb záznamu (rozlišení, optika, noční režim, iR přísvit). Obecně lze z těch levných doporučit hik, dahuu.

Myslím, že kamera bez NVR má smysl.
Tedy mě to tak plně vyhovuje, mám zapojené 4 Hikvisiony k routeru se síťovým diskem 500GB (zaplní se za 1-3 týdny dle větru na zahradě apod.) a pohoda. Mobilní aplikace (Hik connect nebo iVMS) funguje výborně, stejně tak prohlížení kamer buď přes web nebo přes PC (soft iVMS-4200). Samozřejmě je třeba mít veřejnou IP. Eventy se nastaví v administraci kamer..

Takže ty se postupně připojuješ na všechny kamery, každá má pronatovaný port, každou musíš nastavit zvlášť, a to vše máš v domácí síti, tudíž kdokoli ti odpojí venku kameru, má automaticky přístup do domácí sítě?

No, to jsi teda dobrý střelec, vytvořil jsi skvělé NEbezpečnostní řešení...

Pres tu PC ci mobilni aplikaci vidim v mziku obraz ze vsech kamer.
Jejich nastaveni vcetne port forwardu zabralo necelou hodinku?, uz mi tu to bezi ca 2 roky.
Souhlas s napojenim do vnitrni site ale:
- nic dalsiho krom routeru se zaznamovym diskem mi tam trvale nebezi
- a predevsim kdyby nekdo odpojil kameru, budu resit zavaznejsi problem (vstup na pozemek/do domu); kamery jsou bez dlouheho zebriku fyzicky nedostupne.
Takze za me jde o pomerne solidni a stabilni reseni. Nechci aby mi doma zbytecne bezel dalsi kram (NVR), kdyz staci router s usb diskem.

Na kameru ti stačí tyčka, žebřík netřeba. Kromě toho, pokud by někdo chtěl do sítě, věř, že jej taková věc nezastaví - lehké skládací žebříky existují.
HDD na routeru je samozřejmě další bezpečnostní hrozba, ale to je klasika - ty máš kamery, tak máš pocit, že to je OK. Jak jsem psal na začátku, je to marný.

Jen bych takové domácí kutění nenazval "solidní a stabilní."

quote] 3. Je extrémně nebezpečné vytahovat svou domácí LAN někam ven, kde si do ní může kdokoli připojit jen tím, že odpojí kameru
4. NVR má tu výhodu, že má integrovaný switch s PoE, tudíž nemáš další zdroje a poe injektory pro každou kameru [/quote]
A ako napojim ináč ip kameru bez spojenia lan kablom ku sieti?
To poe pripojenie mi to zaručí?
Čo sa týka toho nvr poe porty musia mat aj kamery? Alebo mozem kamery pripojit len kablom do switchu do siete a nvr tak isto a pojde to?

Viem si zaznam na hdd v nvr pozriet aj na mobile ci ntb? Alebo musim nvr mat pripojeny na monitor a tam sledovat ulozene nahravky?
Ďakujem za odpoveď

Resp. Ak pouzijem tento poe splitter Hot POE Cable Passive Power Over Ethernet Adapter Cable POE Splitter Injector Power Supply Module 12-48v For IP Camera
http://s.aliexpress.com/FJz226V3?fromSns=Copy to Clipboard na zapojenie kamery je to bezpecne? Ak si obrazky priblizite da sa vsimnut ze su tam zapojene 4 kabliky - predpokladam ze 2 su ako zdroj a 2 na komunikaciu s kamerou in a out. Teda teoreticky tieto 2 kabliky by mohli sluzit na vstup/vystup do/zo siete. Avsak stacia na to aby pripadny parazit vedel siet vyuzit resp. Zneuzit??
Ďakujem za odpoveď.

1. PoE je způsob napájení. Zjednodušuje kabeláž a snižuje nároky na napájení. Nic víc.
2. NVR funguje tak, že má dvě zcela oddělené sítě. Jednu pro management (tam se koukáš na kamery, události, nastavuješ apod.) a druhou pro kamery (zcela fyzicky oddělená, na ní jsou právě ty PoE porty). Takže když ti někdo odpojí kameru, tak "uvidí" jen síť kamer a nic jiného.
3. NVR je chytřejší než většina běžných kamer, tj. vše co umí kamera umí NVR a spoustu dalších věcí navíc. Aplikace pro PC a mobil samozřejmě jsou běžně dostupné. Některé NVR fungují i v klasickém prohlížeči.

edit: schéma jak je to zapojeno:

[1c.jpg]

Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie. Avšak poprosil by som objasniť ešte moj prispevok ohladne toho spliteru. Je mozne nejakym sposobom zneuzit siet cez "tie dva kabliky" pripojene do switchu?
Pretože ja nemam kameru s poe ani nvr s poe. Mam tam normalne pripojenie a teda kamery musia ist do switchu.. alebo musim vytvorit zvlast siet " len kamery a nvr"? Potom sa neviem na kamery dostat z mobilu ci ntb...
Moc krát ďakujem za pomoc.

to jde vždycky. Dostaneš set 3-4 kamer, které jsou vhodné tak na pohled na chodbu před dveře od bytu. :-) Ale každý kamerový "projekt" potřebuje nejprve si udělat pojem o tom, jaké rozlišení bude třeba, jak kvalitní musí být optika (aby šlo např. nastavit zazoomování na cestu vzdálenou 15-20 metrů, protože bez zoomu uvidíš sice postavu, ale obličej nepoznáš, apod.)

Proto jsme se taky ptal na cenu. Pokud do toho chce tazatel dát třeba 5000Kč, tak tenhle projekt moc reálný nebude. A pak je taky otázka jestli na ty kamery když budeš nahrávat třeba tu bránu u domu budeš potřebovat nějaké povolení nebo tak.

P.s. dual stream znamena, ze se lze na kameru pripojit 2x - jednou v plnem rozliseni a pak v nizsim.
Jinak jak jsem psal nize, mam dobrou zkusenost s Hikvision + router (mam asus RT N18u) s usb diskem (samba) funguje.
Uklada videa pri dane akci (pohyb/prekroceni lajny/vstup do daneho prostoru) a umi posilat snimky na FTP.
Ve dne je vse v pohode, nocni prisvit IR diodami je treba vyzkouset v dane lokalite. Taky pozor na ohniskovou vzdalenost, zavisi na ni uhel zaberu.
Otocne kamery jsou pomerne drahe a naprd v pripade, ze nekdo nekam vleze a kamera zrovna kouka jinam.
Ulozny prostor je treba velky, napr. v lete v noci lita pred kamerou spousta hmyzu, pavouci atd a spousti se zaznam...

Hik, Dahua....ak zazmurim obe oci. Nizsie uz nechod.
Nvr sa da spravit pekne na pc, nejakes nizsou spotrebou, idealne ked robi aj ine veci, napr NAS.
Kamery napojis poe switchom, takze mozes ho kombinovat aj s inymi zariadeniammi.
Na kamere pozeraj rozlisenie, ohniskovu vzdialenost,podporovane formaty a kodeky, moznosti potlacenia sumu, prisvit, schopnost viacbodoveho ostrenia....atd.
Nvrko je na to, ze vsetko spravujes centralne, vratane prezerania a nahravania.
250 je malo, pocitaj min 2x tolko.